Kelton - Sprzęt do  siłowni, kulturystyczny, ławeczki

Przysiady ze sztangą na plecach vs przysiady ze sztangą z przodu

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 27. Październik 2015 Dodane przez: KO Team
Zapewne nie raz słyszałeś iż przysiady ze sztangą z przodu są o wiele lepsze od przysiadów ze sztangą na plecach bo np. lepiej izolują mięśnie nóg. Do tej pory badania były niejednoznaczne. No właśnie do tej pory gdyż sportowi naukowy z Uniwersytetu na Florydzie odkryli że nie ma większego znaczenia w jaki sposób będziemy wykonywać przysiady.

Naukowcy przeprowadzili badanie na 9 mężczyznach i 6 kobietach. Badani trenowali wcześniej przez co najmniej rok. Podczas badania do mięśni nóg zostały podpięte elektrody tak aby móc zmierzyć jak ciężko pracują mięśnie. Tabela poniżej świetnie przedstawia iż nie było znaczącej różnicy między dwoma rodzajami przysiadów.

Back squat or front squat? Makes no difference to your leg muscles

BF= zewnętrzny dwugłowy uda, RF= duży mięsień w przedniej części uda, ST= mięsień na wewnętrznej stronie uda, VL = mięsień na zewnątrz uda, VM =mięsień obszerny przyśrodkowy, E= mięśnie wzdłuż dolnej części kręgosłupa.

Naukowcy zmierzyli także nacisk jaki ćwiczenia wywierały na stawy. Wyniki wykazały że przysiady ze sztangą z przodu spowodowały 18 % mniejszy nacisk na staw kolanowy.

Podsumowując: Dla sportowców z problemami stawów kolanowych lepszym rozwiązaniem będą przysiady ze sztangą na klatce piersiowej. Jeśli jednak nie mamy problemów ze stawami a naszym celem jest rozbudowa mięśni nóg to nie ma większej różnicy jaki rodzaj przysiadów będziemy wykonywać.


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
OURA LABS - Według nas najlepsze witaminy w Polsce stworzone by BEN TELLS - 7% OFF KOD "BEN"..
LUNA PHARM - 100% pewne PEPTYDY i SARMY - 7% OFF KOD "BEN".
Muscle Zone - 7% OFF KOD "BEN".

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Komentarze do artykułu: Przysiady ze sztangą na plecach vs przysiady ze sztangą z przodu

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin