Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Doping i sterydy
stare 27-11-2015, 15:56
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Prośba o radę odnośnie pierwszego cyklu i doboru środka i kilka pytań ogólnych

Na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie przywitać, jest to mój pierwszy post na tym forum, trafiłem na nie po obejrzeniu filmiku Bena o testosteronie, będąc pod wielkim wrażeniem treści merytorycznej owego materiału, postanowiłem się tu zarejestrować.

Mam 25 lat, ćwiczę od 15 miesięcy. Chciałbym zaznaczyć, że od samego początku bardzo dużą wagę przykładam do diety, prowadzę dziennik żywieniowy (mam kompletną dokumentację tego co jadłem przez wszystkie dni) oraz od niedawna prowadzę dokładny dziennik treningowy. Zdaję sobie sprawę, że ten staż nie jest imponujący, jednak zapewniam, że ćwiczę świadomie i przykładam bardzo dużą wagę do ciągłego rozwijania się i pogłębiania swojej wiedzy ze wszystkiego co jest związane z treningiem i sprawami z nim pokrewnymi.

Po nowym roku chciałbym wejść na swój pierwszy cykl, początkowo chciałem, żeby była to meta 1-5 i enan 1-12, jednak stwierdziłem, że nie ma co pchać się w dwa środki na start (i tu pytanie- co o tym sądzicie), jestem bliski zdecydowania się na solo prop 1-12 lub solo enan 1-12. (proszę o opinie odnośnie dawek i samego pomysłu).

Niestety ostatnio na popularności zyskały SARMY, więc w mojej głowie zrodziło się pytanie, czy nie spróbować sobie takiego SARMa przed właściwym cyklem?, trochę odstrasza mnie ich cena, jedynie ostaryna wydaje się być racjonalnym wydatkiem. Rozważam również opcję wrzucenia SARMa dopiero po cyklu w celu utrzymania efektu, lub cyklu z dodatkiem SARMa, jednak nie mam wiedzy z tego zakresu więc również proszę o Wasze zdanie i porady.
Jednocześnie proszę Was o opinie jakich firm środki warto wziąć pod uwagę, zarówno jeżeli chodzi o SAA jak i SARMY (SARM-brawn?).
Z SAA dostępne mam w swojej okolicy na pewno: Alpha, Shree, Genamed, Malay, chociaż myślę, że znalazłbym też inne laby. Zdobyłem również kontakt kontakt do faceta co sam gotuje sok, napisał mi, że wszystko trzyma stężenia i że używa najwyższej jakości produktów, ich cena jest dość duża, sam za bardzo nie wiem co o tym sądzić (gość jest z opolskiego jego mail na zagranicznym portalu szyfrowanym zaczyna się na masterchef...@...), może ktoś kojarzy. Mieszkam w Sosnowcu, woj. śląskie, może jest ktoś z Was w okolicy, bo zdaję sobie sprawę, że w różnych częściach kraju, różny towar może różnie działać.
Zastanawiam się również czy różne długości estrów testa są rzadziej lub częściej podrabiane.

Moje 'parametry':

Waga: 93 kg (aktualny BF 11-12%, właśnie się redukuję, chcę zejść na 7-8% przed startem bomby)
Klatka: 120
Obwód w pępku: 89
Obwód w pasie (poniżej pępka) 94
Obwód uda: 63 prawe, 62 lewe
Obwód bicepsa (38 prawy, 37 lewy)

Wyniki siłowe- niestety nie sprawdzam swoich maksów, ale dobrą technikę z odpowiednio wolną fazą ekscentryczną i dość dynamiczną fazą koncentryczną to mniej więcej tak ćwiczę:

Płaska: 4x12 x80kg
MC: 4x10 130kg
Przysiad: 4x10 110kg

Aktualna podaż kaloryczna, trening i suplementacja:

Kcal i marko:
-2600 Kcal, w tym: 225B, 85T, 235WW
-Do treningu ograniczam węglowodany (nie licząc warzyw), żeby nie powodować skoków insuliny, pozwala mi to kontrolować głód, dopiero po treningu zaczynam jeść węglowodany.

Trening:
Myślę, że 70% mojego treningu to wolne ciężary, przez ostatnie 3 miesiące ćwiczyłem FBW 3x tydzień, jednak w ten poniedziałek zacząłem splita 4 treningi w tygodniu z priorytetem na biceps i triceps. Mój trening trwa około 50-65 minut. Ćwiczę teraz PON, WT, CZW, PT. Bardzo dawno nie robiłem cardio, jednak dodałem 1 trening w tym tygodniu w poniedziałek przed śniadaniem- 30 minut na rowerku w przedziale tętna 128-133 i planuję co tydzień dodawać po 1 takim treningu, aż do uzyskania odpowiedniego BF. (chyba, że waga zacznie zbyt drastycznie spadać, to wtedy przystopuję).

Suplementacja:
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] i minerały: Aktualnie witaminy od Active Lab (jednak 90% tych co zjadłem to Olimp multiple sport i raz Orange Triad)
-Omega 3, sport edition od Olimpu (w zależności od tego ile ryb tłustych zjadłem danego dnia 0-3 kaps/dzień)
-Witamina D 8k IU ed
-Witamina K2 100mcg ed
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] (przed snem) ed (czasem 1 po treningu, 2 przed snem)
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] 5g ed
-beta alanina 4g ed
-ECA 2 razy dziennie (tussipect 2 tab- 15mg ephedrine HCL/tab, 200mg kofeina, 75 aspiryna) przed śniadaniem i przed treningiem)

Po świętach planuję zastąpić ECA yohimbine HCL, startując od 0,15mg/kg masy ciała, zwiększając do 0,25mg/kg masy ciała i być może podeprzeć się do tego jakimś spalaczem z synefryną)

To chyba wszystko, będę wdzięczny za wszystkie komentarze i uwagi nie tylko odnośnie cyklu o który zapytałem, ale również odnośnie innych rzeczy zawartych w tym poście, konstruktywna krytyka i opinie innych to moim zdaniem najlepsze co może być dla ciągłego rozwoju.

ps. kiedyś byłem bardzo gruby (130+ kg), podczas tycia zrobiło mi się sporo rozstępów, więc chyba mam do nich predyspozycje, nie wiem czy przyrosty na takim cyklu jak zaproponowałem są na tyle znaczne, żeby się profilaktycznie smarować jakimś kremem na rozstępy czy nie, proszę o radę w tej kwestii i ewentualne sprawdzone środki

Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi w tym temacie, cześć.

@edit:
-skłonność do tycia/chudnięcia- raczej skłonność do tycia, jak wcześniej zaznaczyłem, kiedyś byłem bardzo gruby
-skłonność do wypadania/porostu owłosienia- mam dość mocno owłosione plecy, i zaczęły mi się robić delikatne zakola z rok temu, jednak stosuję już 7my miesiąc loxon 5%, szampon dermena i chyba jest lepiej niż było, ciężko to stwierdzić, bo to na prawdę były minimalne zmiany.

Ostatnio edytowane przez detal ; 27-11-2015 o 16:12
detal jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-2015, 20:42
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 17
Dostał 4 razy "Dzięki" w 4 postach
Domyślnie Odp: Prośba o radę odnośnie pierwszego cyklu i doboru środka i kilka pytań ogólnych

Hm myślę że masz większy BF niż piszesz bo wagę masz taką jak moja. W łapie 7 mniej i udzie też z 7 a w pasie troszkę więcej.Ja mam na 100% większy BF niż 12% Przy 130kg rozstępy to norma(wiem bo też tyle ważyłem i mam ). Witamina D 8k i ECA, Ta efedryna z tussipectu to pseudoefedryna nie wiem czy ją można tak wliczać. Schudłeś jeszcze około 40kg.

Od razu mówię jak nigdy sterydów nie brałem.Jestem natomiast z wykształcenia chemikiem.
Pierwsze co musisz zrobić to BADANIA KRWI.

Aspat,Alat,Bilburina,GGTP,CRP,krwinki,PH,mocznik, Potem dopiero jak bedą te wyniki to można myśleć o cyklu. Wtedy zrobisz sobie testa, estrogeny i prolaktyne. Żebyś wiedział do czego wracać.

PS: metanabol bym odpuścił, alfa 17 oralnie? szkoda zdrowia.

Edit: Zbadaj sobie jeszcze Triglicerydy HDL i LDL
Lee Sin jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-2015, 21:43
Użytkownik
Nowicjusz

Domyślnie Odp: Prośba o radę odnośnie pierwszego cyklu i doboru środka i kilka pytań ogólnych

Ok, badania na pewno zrobię przed cyklem. Efedryna w tussi to na na 100 procent chlorowodorek efedryny, nie pseudo. Pseudo jest w tabcinach, gripex maxach i innych lekach bez recepty. Co do BF to wiadomo, ciężko jest określić, równie dobrze może to być 14 procent Dzięki za rady.
detal jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-12-2015, 07:01
Użytkownik
Expert

Podziękował: 14
Dostał 29 razy "Dzięki" w 24 postach

i zmniejsz dawkowanie wit D, 8.000 i.u. dziennie to zdecydowanie za dużo, 1000-2000 i.u. max
alex.oxy jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-12-2015, 19:31
Użytkownik
Nowicjusz

Dawka akurat jest to sprawa indywidualna, jeżeli ma się niedobory trzeba jej suplementować więcej. Ja akturalnie biorę około 5000 jednostek dziennie. Dawka 1000 jednostek to raczej profilaktyczna dawka.
dexter007 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-2015, 00:30
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 4
Dostał 3 razy "Dzięki" w 3 postach

na pierwszy cykl propek solo 1-12 tyd. a jeśli nie chcesz często kłuć dupy to enant lub cypionat 250-500 co 5-6 dni.
maniek72-72 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
maniek72-72 otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
DlaLepszegoJutra (07-12-2015)
stare 07-12-2015, 16:40
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 1

a jak z odblokiem ? w razie swedzenia jak z nolva?
DlaLepszegoJutra jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-12-2015, 22:50
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 4
Dostał 3 razy "Dzięki" w 3 postach

w razie swędzenia nol;wadex musi być ,ale podczas cyklu możesz zapodać proviron od początku cyklu!
maniek72-72 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania