BODY ATTACK SOSY ZERO

Prohormon D zmniejsza o połowę szansę na grypę

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 28. Marzec 2017 Dodane przez: KO Team
Zażywanie codziennie 1200 IU witaminy D3  może zmniejszyć o połowę szanse na wystąpienie grypy. Japońscy epidemiolodzy z Jikei University School of Medicine poinformowali o tym w American Journal of Clinical Nutrition.

Podczas okresu jesienno-zimowego ludzie z północnej półkuli mają deficyt witaminy D we krwi. Chyba nie potrzeba wyjaśniać, dlaczego tak jest. Naukowcy podejrzewają, że niższy poziom witaminy D jest jednym z głównych przyczyn epidemii gryp występujących od listopada do wczesnej wiosny.

Badanie

Naukowcy postanowili sprawdzić swoją teorię czy witamina D w okresie jesienno-zimowym może ochronić nas przed wirusem grypy typu A, który jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Badacze przeprowadzili eksperyment na dwóch grupach, z których każda składała się z 167 uczniów w wieku od 6 do 15 lat. Pierwsza grupa przyjmowała placebo druga zaś 1200 IU witaminy D3 codziennie od 15 grudnia do 31 marca.

Wyniki

Dzieci, które przyjmowały witaminę D3 były o połowę mniej narażone na wystąpienie wirusa grypy typu A niż dzieci w grupie placebo. Ponadto suplementacja chroniła przed atakiem astmy. Częstość występowania ataków była o sześć razy mniejsza u dzieci przyjmujących witaminę D.

Wniosek

Podsumowując nasze badania, witamina D3 w okresie zimowym może zmniejszyć częstość występowania grypy typu A. To samo tyczy się ataków astmy u młodych dzieci.

Przyszłe badania powinny obejmować określenie dawki i czasu trwania suplementacji witaminy D poprzez pomiar stężenia 25-hydroksywitaminy D w surowicy i moczu w zwalczaniu występowania epidemii grypy.

Randomized trial of vitamin D supplementation to prevent seasonal influenza A in schoolchildren

(KOD 5% "KULT-B7")


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Roughneck - Kolekcja wyjątkowych, hardcorowych koszulek. Dzięki nim wybijesz się z tłumu!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz YouTube

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Prohormon D zmniejsza o połowę szansę na grypę

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin
Kategorie / Producenci
Body Attack Sports Nutrition
Sylwester Szymczuk