Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA I SPORTY SIŁOWE > Inne dyscypliny sportu
stare 07-01-2007, 14:48
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Pride 2007 (harmonogram i plany)

2-go stycznia w Tokio w biurze Dream Stage Entartainment odbyła się konferencja prasowa, na której przewodniczący DSE Nobuyuki Sakakibara ogłosił harmonogram gal na rok 2007, jak również mówił o dalszych planach rozwoju.

„Tak jak mówiłem po gali, ten rok minie pod hasłem zmian i wyzwań. Jak informował już główny dyrektor Pride Nobuhiko Takada, w tym roku atakujemy. Wraz z powrotem na fale w Japonii, planujemy zdobyć cały świat. Wiemy, że świat mieszanych sztuk walki chce Pride, ponieważ ludzie z całego świata nas o tym informują. Nie będziemy organizować gal jedynie w Ameryce, będziemy je organizować także w innych krajach.”

Oto jak wygląda harmonogram gal:

Pride 33 „Second Coming”
23 luty, Las Vegas, USA

Pride 34
8 kwiecień, Saitama Super Arena, Japonia

Pride 35
28 kwiecień, Las Vegas, USA

Pride Lightweight Grand Prix Opening Round
Druga połowa maja, Saitama Super Arena, Japonia

Pride 36
Późny czerwiec, Kalifornia, USA

Pride Lightweight Grand Prix Second Round
Późny lipiec, Nagoya, Japonia

Pride 37
Późny sierpień, Osaka, Japonia

Pride Lightweight Grand Prix Final Round
Późny wrzesień, Tokio, Japonia

Pride 38
Późny październik, Las Vegas, USA

Pride Shockwave 2007
31 grudzień, Japonia

Jak wyjaśnił już wcześniej Sakakibara, gale Bushido zostały zawieszone od roku 2007, a numerowane gale Pride skupią się na czterech kategoriach wagowych, wliczając wagę lekką i pół-średnią. „Chcemy mieć walkę o tytuł przynajmniej jednej kategorii wagowej na każdej gali i wzmocnić wartość każdej z kategorii.” Dodatkowo każdego roku będzie organizowane Grand Prix jednej kategorii wagowej. Każdego roku będzie to inna kategoria i zawodnicy z każdej kategorii będą mieli okazję uczestnictwa w Grand Prix co cztery lata.

Sakakibara mówił również o organizacji gal w Korei, Chinach, Brazylii i Europie. „Wysłaliśmy fighterów i sędziów na gale 2H2H w Holandii i ICON na Hawajach. Możemy również zorganizować galę amerykańską na Hawajach.” Te gale zostałyby dodane do podanego wyżej harmonogramu.

Sakakibara kontynuował deklarując stworzenie wagi super-ciężkiej rozpoczynającej się od około 120 kg. „Chcemy zebrać wszystkie potwory z całego świata i zrobić Monster Grand Prix. (śmiech) Walki Yoshidy i Fedora na gali noworocznej były zupełnie poza kategoriami wagowymi. Jeśli spojrzeć na nie pod kątem standardów amerykańskich komisji sportowych, były to walki pomiędzy zawodnikami wagi ciężkiej i super-ciężkiej. Mamy w tej chwili zawodników wagi super-ciężkiej, którzy mogą rywalizować w swojej własnej kategorii. Nie są już tylko i wyłącznie wielcy. Są ogromni fighterzy jak Hunt i Thompson, którzy są dodatkowo bardzo dobrze wyszkoleni. Chcemy być światowym liderem pod tym względem i będziemy ciężko pracować nad tą kategorią.”

Nazwiska Antonio Rogerio Nogueiry, Ricardo Arony i Dana Hendersona zostały wymienione, jako możliwi przeciwnicy Wanderlei’a Silvy w walce o tytuł na gali w Las Vegas w lutym. Jako uczestnicy tej gali wymienieni zostali również Kazuyuki Fujita i Takanori Gomi. „Nie wydaje mi się, aby amerykańscy fani mieli już okazję zobaczyć wszystkich naprawdę mocnych zawodników MMA. W UFC też są oczywiście mocni fighterzy, ale nie wydaje mi się, aby fani wiedzieli, gdzie są fighterzy najwyższego poziomu na świecie. Jeśli pokażemy im emocjonujące walki pomiędzy czołowymi zawodnikami Pride jak Josh i Nogueira lub Kawajiri i Melendez, to myślę, że wtedy zrozumieją.”

Odnośnie Fedora Emelianenko, mistrza wagi ciężkiej Pride, Sakakibara powiedział: „Musimy zobaczyć, jak będzie goiła się kontuzja Jego stopy. Chciałbym, aby wrócił na gale w kwietniu, a późnej, aby bronił tytuł w Ameryce.”

Pytania dziennikarzy:

Pride: Proszę powiedzieć nam o stanie Yoshidy.

Sakakibara: Nie odniósł żadnych poważnych kontuzji. Oczywiście po takiej bitwie odpoczywa obecnie i zbiera siły w domu, ale nie będzie długo poza ringiem. Jeśli będzie chciał walczyć, rozważę Jego występ na gali w lutym w Las Vegas.

Pride: Jeśli zorganizujecie walki o tytuł w Stanach, czy będą według zasad amerykańskich?

Sakakibara: Tak, odbędą się na zasadach Pride Newady. Będzie więc pięć rund po pięć minut i zakazane będą kolana i kopnięcia przeciwnika w pozycji 4-points.

Pride: Czy w związku z dwoma różnymi standardami w walkach o tytuł stworzycie oddzielny tytuł mistrzowski dla Ameryki, czy zmienicie japońskie zasady?

Sakakibara: Nie rozważaliśmy zmiany zasad. Uważamy, że zasady Pride w Japonii są najlepsze na świecie i będziemy nadal pracować nad tym, aby zostały uznane w Ameryce. Możemy np. rozgrywać walki na zasadach Pride na Hawajach, ale decyzja musi być podjęta przez każdy stan osobno.

Pride: Czy zasady Bushido będą używane?

Sakakibara: Od tej pory wszystkie gale w Japonii będą się odbywać w systemie: pierwsza runda 10 minut i dwie po 5 minut.

Pride: Czy na galach turnieju wagi lekkiej będą też walki w innych kategoriach wagowych?

Sakakibara: Nie podczas pierwszej rundy, ale w drugiej rundzie już kilka walk spoza tej kategorii zestawimy.

Pride: Czy mistrz wagi lekkiej, Takanori Gomi weźmie udział w turnieju?

Sakakibara: Chcemy, aby wystartował w turnieju. Jednakże z uwagi na to, że ma pasy mistrzowskie zarówno kategorii jak i Grand Prix wagi lekkiej, nie wiemy jeszcze, czy wystąpi w pierwszej rundzie, czy zacznie od rundy drugiej.

Pride: Gomi powiedział, że chce zdobyć świat, jako reprezentant Pride.

Sakakibara: Będzie to rok wyzwań również dla promotorów, ale mam nadzieję, że fighterzy także wykorzystają swoje umiejętności i rzucą wyzwanie samym sobie. Jeśli chce sprawdzić się w UFC, to chciałbym otworzyć mu ścieżkę, aby to umożliwić.

Pride: Jacy fighterzy będą uczestniczyć w kategorii super-ciężkiej?

Sakakibara: Jest kilku, których już widzieliście. Jednakże są jeszcze inni mocni fighterzy, którzy są jeszcze nieznani i będziemy ich poszukiwać. Najwcześniej chcielibyśmy wystartować z tą kategorią na gali w lutym lub w kwietniu.

Pride: Co z Francisco Filho?

Sakakibara: Mamy zamiar z nim porozmawiać w tym roku. Filho już trenuje razem z Brazilian Top Team i prowadzimy rozmowy z BTT. Chcielibyśmy, aby wystartował tak szybko, jak to możliwe. Jest fighterem, który naprawdę reprezentuje karate, więc chciałbym zestawić z nim pojedynek styl przeciwko stylowi.

Pride: Czy gale zagraniczne poza Stanami będziecie organizować wspólnie z lokalnym promotorem?

Sakakibara: Będą to pojedyncze umowy. Myślę, że lepiej jest współpracować z kimś, to jest obeznany z lokalnymi przepisami.

Pride: Czy oglądał pan ostatnie gale UFC i K-1 Dynamite?

Sakakibara: Widziałem kawałek gali Dynamite. Giant Silva był imponujący. (śmiech) Myślę, że od początku szukał tego poddania. Byłem także zaskoczony widząc Hong-Man Choi’a śpiewającego. (śmiech) Myślę, że zestawili te walki, mając na uwadze transmisję telewizyjną. Jako kolega-promotor z branży MMA, mam nadzieję, że ich rating był dobry. Było wiele oryginalnych walk, ale uważam, że patrząc pod kątem oglądania tej gali w telewizji, było to udane widowisko. Nie była zbyt intensywna, można było się dobrze bawić oglądając ją w domu, więc myślę, że dobrze oddała spojrzenie na te sprawy pana Tanikawy. Mamy wiele mieszanych uczuć odnośnie Sakuraby, ale Jego przegrana była naprawdę przykra.

Pride: Przewodniczący UFC Dana White obiecał pozyskać nowych zawodników wagi ciężkiej i zorganizować galę poza Ameryką.

Sakakibara: Oczywiście. Tak samo jest z UFC, Pride, K-1 i Bodog. Jeśli budujesz scenę dla fighterów, na której mogą rywalizować, zawodnicy muszą się zmieniać. Podobnie jest również z profesjonalnymi klubami baseballowymi. Są fighterzy, którzy „zablokowali się” w Pride na skutek match-makingu lub ogólnego środowiska, a w innym miejscu mogliby być bardziej aktywni. Podczas gdy są fighterzy reprezentujący Pride, myślę, że pozostali dobrze robią zmierzając tam, gdzie czują, że powinni. W czasie, gdy będziemy poszukiwać nowych talentów, będą prawdopodobnie fighterzy aktywni w innych organizacjach, którzy docenią formułę Pride, będą chcieli zostać najlepszymi na świecie i walczyć w Pride. Mimo, że zawodnicy będą się zmieniać, mam nadzieję, że sam ten przemysł utrzyma pewną dyscyplinę i nie będzie „podkradał” fighterów wbrew zasadom.
mjeczyslaw jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Wybierz jakość Body Attack!
Zasady postowania