Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Odżywianie i dieta
stare 21-06-2015, 17:25
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Powrót po latach.. Dieta

Witam wszystkich. Nadszedł czas by wziąć się za siebie i poprawić nieco sylwetkę. Ćwiczyłem kiedyś 1,5r na siłowni w sumie bez diety, technika myślę, że została. Kolejne 1,5r ćwiczyłem tajski boks i znowu chciałbym wrócić na stare śmieci, tym razem bardziej poważniej.

Trochę o mnie: 20lat, 183cm wzrostu, 88kg wagi.

Ogólnie nie wiem co powinienem pierw robić, czy zrobić masę i dopiero redukcję tylko boję się, że jeszcze bardziej się zaleję a jestem już sporo zalany. Pokażę Wam zdjęcie, będzie łatwiej ocenić:

I ogólnie jakby mi ktoś powiedział jaka dieta, jak rozdać btw itp itp na redukcji byłbym bardzo wdzięczny i później wstawił dietę do oceny ( a może jednak lepiej masę? hm). Z góry dziękuje wszystkim. Pozdrawiam
19Fidelis10 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Wybierz jakość Body Attack!
stare 21-06-2015, 20:18
Moderator
Super Expert

Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach
Domyślnie Odp: Powrót po latach.. Dieta

diete zastosuj rotacje węglowodanami z tygodniowym bilansem ujemnym około 800 kcal. Będzie to powolne jeżeli chodzi o spalanie tkanki ale wydaje mi się, że dobre jak chcesz powrócić, bo miesnie już jakąś pamięć tam majją na siłownię więc wystarczy to odnowić, a jak miesnie urosną to i szybciej będzie się pozbyć fatu. Oczywiście polecam na ano cardio jak i po treningu siłowym. Z rana jakieś sybkie masze czy rowe a po siłce trucht i powinno iść całkiem nieźle. Oczywiście nie rób tego od razu, tylko stopniowo wprowadzaj. Cardio rób rano około 30 minut zacznij i po treningu 15 min starczy na pierwszy tydzień i potem zwiększaj czas. rening robił bym ACT około 45 minut ale intensywnie. Jak po 2 tyg ACT Ci się znudzi przejdź na FBW..
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-06-2015, 15:49
Użytkownik
Nowicjusz

Co sądzisz o tym? Czy lekko ponad 2g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] /kg styknie? bo w tych dietach co widzę na necie to niektórzy z 3g walą, to jednak sporo
Dzień 1: Wysoki
Dzień 2: Średni
Dzień 3: Niski
Dzień 4: Średni
Dzień 5: Niski
Dzień 6: Od początku

sredni dzien 200g białka 242g wegli 59g tłuszczu

wysoki dzień 200g białka 302g węgli tłuszcz 59g

niski dzien 200g białka 180g węgli tłuszcz 59g

w dni nietreningowe aeroby wieczorem, za jakis czas rano i wieczorem. Co sądzisz? warto tak spróbować? 3 dniowy FBW starczy ?
19Fidelis10 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-2015, 19:21
Moderator
Super Expert

3 dni fbw styknie. co doaero rano rób szybkie marsze a wieczorem nie koniecznie. Już lepiej dać rano nieco więcej marszu Taki skłąd BTW jaki masz na start może być. @ g w zupełności wystarczy uważam, ponieważ nie jesteś na soku żeby nie wiadomo ile [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] do wzrostu potrzebował. Coraz więcej jest opini że nawet około 1.5 dla amatora starczy jak nie jedzie na koksach, więc 2 g starczy. Pij dużo wody jedz warzywa i ich nie wliczaj w kaloryczność chyba że strączkowe to policz. Napisz jeszcze tylko diete jaką masz wraz z ilościami g na posiłek i kalorycznością podsumowaną oraz BTW na posiłek w ogólne podsumowanie.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-2015, 20:57
Użytkownik
Nowicjusz

1.
3 całe jajka i 2 [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] 29g białka 15g tłuszczu 1g węgli 266kcal
40g płatków owsianych - 28g węgli 146kcal

2.
10:00 serek wiejski 200g 22g białka, 6g węgli , 10g tłuszczu 202kcal
kromka chleba razowego 18g węgli 213kcal

12:00 piers z kurczaka 200g z brokułami 43g białka 200kcal, z warzyw nic nie licze

15:00 przedtreningowy 100g ryżu 200g piersi z kurczaka 79g węgli 357kcal 43g białka 200kcal

Po treningu: carbo 149kcal 37g węgli i [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] whey 100 21g białka 95kcal ( dobry pomysł? )

po powrocie do domu 100g kurczaka 21g białka 100kcal 25g płatków owsianych 18g węgli 26kcal 10g oliwy 9 tłuszczu 80kcal

21:00 twaróg chudy 100g 20g białka 100 kcal 20g oliwy=18g tłuszczu 160kcal

kcal ; 2094kcal
białko: 200g
węglowodany: 180g
tłuszcz: 52g

Jest to dzień niski, w dzień średni i wysoki po prostu więcej będzie węglowodanów w każdym posiłku. Co o tym sądzisz ?

posiłek przedtreningowy jem jeszcze w pracy, więc przygotowuje wszystko rano, już raz zrobiłem ryż do pracy i był tak sklejony, że się tego jeść nie dało, jest jakiś sposób by wepchać w sobie ten ryż ?
19Fidelis10 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-2015, 04:27
Użytkownik
Expert

Podziękował: 21
Dostał 27 razy "Dzięki" w 26 postach

Gotuj brazowy albo parboiled.
stare 04-07-2015, 12:20
Moderator
Super Expert

W kwestii ryżu dobrze radzi simonpeck. Co do carbo po treningu i [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] ok, ale osobiście zamiast carbo wszamaj sobie banany winogrona, Masz lato sezon się zaczął więc lepiej w tę strone polecieć niż carbo. Po treeningu a zarazem pod wieczór owsiane odpadają. Daj inne żródło węglowadanów jak ryż kasza, komosa. Co do ryżu. Jak masz sklejony to pewnie za długo gotujesz. Ryż powinien być aldente bardziej niż rozgotowany. Po za tym nie masz żadnego sosu co ja bym nie przełknął, więc coś możesz wymyślić jak sos chiński ze słoika czy przecier biedronkowy (w butelkach są).
To co teraz napisałeś może być jak na start. Spróbuj tak jadać obserwuj organizm przez 2 tygodnie i zobaczysz co się będzie działo. Pij bardzo dużo wody.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-2015, 11:33
Użytkownik
Nowicjusz

O z tym ryżem to nie wiedziałem, więc kupie brązowy, a panowie powiedzcie mi, można posiłki przygotowywać dzień wcześniej wieczorem czy lepiej tego samego dnia rano?. I jeszcze miałbym pytanie co do treningu, niedługo wskoczę na jakiś fbw, tylko pierw też coś musze poszukać( może dam do oceny) i czy ciągnąć to FBW czy w niedalekiej przyszłości zmiana na jakiegoś splita? . I [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] dopiero pić jak skończę aeroby po treningu ? . Dziękuje Ci bardzo TELEWIZOR za pomoc, zaraz na zakupy i od jutra zaczynamy! Pozdrawiam dobry człowieku
19Fidelis10 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-12-2015, 14:23
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 1

Ryżu brązowego bym nie ruszał ze względu na kwas fitynowy.
Ogólnie to bym widział zupełnie odwrotnie niż to sobie rozpisałeś. 3 posiłki per day, 4 w DT (ten dodatkowy po treningu). Zboże, ser biały, kuraka i brokuł off.
kuliadmk jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-12-2015, 06:50
Moderator
Super Expert

Dziwne te Twoje podejście. Z tym kwasem fitynowym bym nie przesadzał, bo jak chcesz znależć coś szkodliwego to w każdym żarciu będziesz miał. Po za tym poprzyj swoje zdanie że kurczak i brokuły wykluczyć?? Te tezy Twoje wzięte z palca, ponieważ wiele osób redukuje na tych bazowych produktach z powodzeniem... Po za tym temat ma 5 miesięcy i samego zainteresowanego brak...
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania