Polska firma szyje maseczki dla medyków

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 16. Marzec 2020 Dodane przez: KO

Polska firma 4F, która na co dzień produkuje odzieź sportową i jest sponsorem kilku dyscyplin, postanowiła pomóc polskim szpitalom w walce z panującą pandemią. Firma sama... uszyje maseczki dla medyków, którzy dzień i noc, 24 godziny na dobę pracują na polskich oddziałach.

- Jesteśmy gotowi w poniedziałek ruszyć z produkcją – powiedział Przeglądowi Sportowemu, Igor Klaja z marki 4F.
 
- To trudny czas dla nas wszystkich, ale musimy sobie pomagać – dodał prezes OTCF, do której należy marka 4F.
 
Wcześniej 4F zpowiedziało przekazanie części obrotu na wsparcie polskich szpitali w czase pandemii koronawirusa oraz przekaznia gogli narciarskich.

- Wasze zaangażowanie w akcję walki z koronawirusem zaczęło się od tego, że zgłosił się do was szpital MSWiA w Warszawie z prośbą o... gogle narciarskie dla personelu medycznego. - zapytał Klaję Kamil Wolnicki z Przeglądu Sportowego.   

 - Dokładnie tak było. I od razu zadeklarowaliśmy pomoc. Pytaliśmy, czy mogą się przydać także kominiarki albo cienkie rękawiczki, które mamy w magazynach. Jesteśmy do dyspozycji. Uważam, że każdy powinien pomagać na tyle, na ile może. Chcieliśmy kupić szpitalowi maseczki i rękawiczki, ale nie ma gdzie. Usłyszeliśmy, że jest zapotrzebowanie na fartuchy oraz ochronę na buty - pomyśleliśmy więc, że sami możemy je zrobić. Mamy dostępną niewielką szwalnię, sprawdziliśmy nasze możliwości i możemy działać. - powiedział Igor Klaja.

- Sytuacja jest dynamiczna, potrzebujemy jeszcze ustalić kilka szczegółów z odpowiednimi instytucjami, ale już w poniedziałek (tj. 16.03.2020) chcemy zacząć produkcję. Jestem bardzo dumny z tego, że pomysły dotyczące wykorzystania szwalni, materiałów oraz zasobów proponują sami nasi pracownicy, widzący bieżącą sytuację. Jeśli okaże się, że możemy się przydać z naszymi możliwościami w inny sposób, też będziemy się angażować. Czas walki z koronawirusem jest ważny dla nas wszystkich i musimy tę wojnę wygrać. Zdrowotnie, społecznie, gospodarczo... Na każdym poziomie. Uznaliśmy, że oddamy szpitalowi MSWiA, który jest obecnie największym szpitalem zakaźnym w Warszawie 20 procent obrotu ze sklepu internetowego 4F. - dodał.

To się nazywa polska solidarność! Brawo! Miejmy nadzieję, że inne firmy także wyjdą z taką inicjatywą.
 

Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Polska firma szyje maseczki dla medyków

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin