BODY ATTACK CREAZ-ATP

Polska aplikacja, która sprawdza, czy jesteś na kwarantannie

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 23. Marzec 2020 Dodane przez: KO

Powstała polska aplikacja o nazwie Home Quarantine, która sprawdza, czy dana osoba, będąca na przymusowej kwarantannie podczas pandemii koronawirusa, przebywa w przeznaczonym do tego miejscu. Appka została wypuszczona na rynek 20 marca 2020 r.. Kontroluje oczywiście 14-dniową kwarantannę. Jej użytkownikami są w większości osoby powracające z zagranicy. Osoba, która z niej korzysta musi przesłać za każdym razem swoje aktualne selfie. Nie jest to do końca takie łatwe, ponieważ trzeba to zrobić w odpowiednim czasie. Ten jest losowy.

- Ludzie poddani kwarantannie mają wybór albo otrzymać nieoczekiwane wizyty od policji, albo pobrać tę aplikację.  - powiedział AFP Karol Manys, rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji.

Aplikacja korzysta także z geolokalizacji i oczywiście rozpoznaje twarz. Po zarejestrowaniu się do systemu trzeba najpierw przesłać pierwsze zdjęcie, które później jest porównywane z tymi kolejnymi. Osoba, która przebywa na kwarantannie może zostać zapytana o zrobienie zdjęcia w dowolnym momencie. Jeżeli użytkownik nie odpowie w ciągu 20 minut, aplikacja powiadamia policję. 

Kara za nieprzestrzeganie obowiązkowej kwarantanny waha się od 500 zł do 5000 zł. Podczas jej obowiązywania nie można pod żadnym pozorem opuszczać wyznaczonego do tego miejsca. 
Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Polska aplikacja, która sprawdza, czy jesteś na kwarantannie

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin