Petycja o udzielenie wsparcia przedsiębiorcom z branży fitness

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 23. Marzec 2020 Dodane przez: KO

Bartosz Gibała, prezes zarządu Platinium Wellness sp. z o.o. wystosował apel do przedsiębiorców z branży fitness dotniętych kryzysem spowodowanym przez pandemię koronawirusa w Polsce.

- Czujemy bezradność i niepewność. - pisze w liście. 

Całość poniżej: 

"Platinium Wellness sp. z o.o.

PETYCJA 
o udzielenie wsparcia przedsiębiorcom z branż dotkniętych skutkami wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego, w szczególności branży fitness

W dniu 13 marca 2020 roku rozporządzeniem Ministra Zdrowia ogłoszono stan zagrożenia epidemiologicznego w Polsce. Wielu przedsiębiorców znalazło się z nadzwyczajnej i niemożliwej do przewidzenia sytuacji - zostali zmuszeni do zamknięcia swoich firm i zaprzestania dalszej działalności. Tak też było z naszą firmą - Platinium Wellness Sp. z oo z siedzibą Krakowie. Do spółki należą dwie sieci klubów fitness – Fitness Platinium, działająca w Krakowie, oraz sieć Smart Gym zlokalizowana na Śląsku. Z dnia na dzień zostaliśmy zmuszeni do zamknięcia 19 klubów fitness. Nie jesteśmy jedyną siecią postawioną w tak trudnej sytuacji. W związku z tym kierujemy niniejszą petycję, w imieniu Zarządu naszej spółki oraz jej Pracowników i Współpracowników, do Prezesa Rady Ministrów z prośbą o podjęcie działań legislacyjnych i administracyjnych i udzielenie wsparcia przedsiębiorcom z naszej branży.

Z dnia na dzień przedsiębiorcy, tacy jak my, prowadzący kluby fitness, obudzili się w nowej rzeczywistości, w której nie mogą uzyskiwać przychodu z prowadzonej działalności. Jednocześnie nadal jesteśmy obciążeni bardzo wysokimi kosztami z tytułu zawartych umów, w tym umów najmu, dostawy mediów, a także kosztami pracowniczymi, kredytami czy leasingami.

Apelujemy o współpracę z właściwymi Ministerstwami, by wspólnymi siłami znaleźć rozwiązania mające pomóc nam w uregulowaniu nadal ponoszonych kosztów. Są one dla nas ogromnym obciążeniem. Dlatego priorytetowym działaniem powinno być wprowadzenie przez Państwo rozwiązań pozwalających na umorzeniu lub obniżeniu kosztów należnych podmiotom samorządowym, państwowym lub prywatnym.

Naszą firmę i kluby fitness tworzą przede wszystkim Pracownicy i Współpracownicy, których dobro jest dla nas priorytetem. Dlatego prosimy o pomocy w zakresie wypłat wynagrodzeń oraz ochrony miejsc pracy Pracowników oraz Współpracowników. Konieczne jest szybkie działanie i pomoc państwa w wypłacie wynagrodzeń, wprowadzenia zasiłków dla Pracowników z budżetu państwa czy finansowania postojowego dla Współpracowników i Zleceniobiorców. Ludzie, którzy tworzą z nami tę firmę zaufali nam. Dlatego teraz chcemy, aby każdy z nich razem z nami przeszedł tą ciężką walkę o przyszłość firmy, a potem mógł cieszyć się z powrotu do normalności.

Prosimy także o uregulowanie zasad płatności należności publicznoprawnych. Proponujemy zwolnienia lub ulgi przy ustalaniu wysokości tych należności, a także elastyczne podejście do terminów ich spłat po wznowieniu działalności gospodarczej przed firmy, które musiały zaprzestać swojej działalności.

Prosimy o wprowadzenie takich rozwiązań, które pomogą utrzymać płynność finansową przedsiębiorcom ponoszącym tak liczne straty, jak nasza firma w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Postulujemy o wprowadzenie mechanizmów, które umożliwią nam i inny przedsiębiorcom utrzymanie płynności finansowej w okresie, w którym zostali całkowicie pozbawieni możliwości zarobkowania.

Konieczne jest także wsparcie, czy to w postaci ulg, czy rekompensat, także po wznowieniu działalności. Zwłaszcza wtedy będziemy potrzebować pomocy, aby stanąć na nogi i powrócić do dotychczasowej kondycji finansowej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie to długi i ciężki proces, ale mamy ogromną nadzieję, że państwo pomoże nam w jego realizacji.

Nie wiemy, jak długo potrwa zakaz prowadzenia przez nas działalności. Czujemy bezradność i niepewność.Obserwujemy sytuację w innych krajach i obawiamy się, że zakaz ten potrwa bardzo długo.

Pomoc w zachowaniu płynności finansowej i wypłacalności w obecnej sytuacji jest dla nas podstawą. Dzięki temu nadal będziemy mogli terminowo wypłacać wynagrodzenia naszym Pracownikom i Współpracownikom.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że priorytetem jest zażegnanie kryzysowej sytuacji w kraju. Wierzymy jednak, że możliwe będzie to tylko przy wsparciu wszystkich stron. W tym celu konieczna jest solidarność i porozumienie między instytucjami państwowymi i przedsiębiorcami. Wspólnymi siłami musimy walczyć z rozprzestrzenianiem się epidemii oraz podjąć działania w celu uniknięcia kryzysu gospodarczego. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby uchronić się przed lawiną upadłości firm działających w jednej z branż najbardziej narażonych na negatywne skutki gospodarcze przez wprowadzenie stanu epidemicznego.

Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem tzw. pakietu osłonowego dla przedsiębiorców, który ma zawierać rozwiązania zapewne częściowo pokrywające się z naszymi postulatami. Prośby, które kierujemy do Prezesa Rady Ministrów są efektem analizy naszej obecnej sytuacji oraz sytuacji podobnych nam firm.

Marzymy o chwili, kiedy nasze kluby znów będą otwarte, a nasi Klubowicze z przyjemnością przyjdą na trening. Chcemy, by nadal ci sami Pracownicy i Współpracownicy mogli pracować na swoich stanowiskach.

Pamiętaj proszę, że podjęliśmy odpowiednio wcześnie wszelkie działania profilaktyczne, z myślą o zdrowiu naszych Klientów, Pracowników i Współpracowników. Teraz kierujemy do Ciebie prośbę o wsparcie naszej petycji i postulatów – dla naszej przyszłości i dobra nas wszystkich!

Prezes Zarządu Platinium Wellness sp. z o.o. - Bartosz Gibała


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Petycja o udzielenie wsparcia przedsiębiorcom z branży fitness

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin
Kris
2020-03-23, 19:44

Dokładnie @revo tak jak piszesz, ledwo zamknęli siłownie, a oni płaczą jak Ci nasi polscy "celebryci" że, nie będą mieli za co żyć XD Pozdro

revo
2020-03-23, 12:36

Szczerze mówiąc to troche żałosne, jak można mieć firmę tak długo i nie posiadać na nią żadnego zabezpieczenia w gotówce na choćby + - 3mc? może zamiast otwierać 20 siłowni i na każdą po kolei brać leasingi i kredyty trzeba było otworzyć 5-6 ale za gotówkę? Wolny rynek i cykl koniunkturalny działa na szczęście tak ze jak platinium upadnie to na jego miejsce wyrosną 2 inne firmy które będą lepiej wiedziały jak sobie radzić z rynkiem w bezpieczny sposób, i mówię to jako osoba która od kilku lat do platinium chodzi...