Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Ogólne dyskusje na temat Kulturystyki
stare 27-03-2013, 15:26
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 1
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie ocena typu budowy, dieta

Witam, prosze o ocene typu budowy. Wg mnie moja powolna przemiana materii nie pasuje jak na ekto, pozatym lubi mi sie odkladac tluszcz na brzuchu, takze nie cwiczony moglby byc nieprzyjemnie duzy. Napewno nie mezo, typ 'V' jest mi daleki. Endo ..hmm w zasadzie moglbym nabrac pare kilo tluszczu tez treningu, jednak nie wygladalbym jak typowy endo, nie tyje super szybko. Podczas diety i cyklu kreatynowego w grudniu przybralem ok. 3 kg, przybylo trochę siły (na wieksze partie co najmniej 10kg+). Po cyklu trenując na sucho, (wg treningu masowego oraz diety typu - "staraj sie jeść dużo") zrzucilem tylko 3 kg powracajac do dawnej wagi oraz zwiekszylem jeszcze troche siłę. Takze ciezko mi ocenic czy latwiej tyję czy chudne zeby podpiąć sie pod jakis typ. Chodzi mi o wskazówki dot. diety, najlepszej dla mnie ilosci posilkow dziennie, ew. treningu, czy powinienem aerobowac itd. aha 185cm, 80kg i pare wymiarow ze zdj. ramie 37,5, przedramie 32, klatka 105, talia 84, kark 38. z gory dzieki

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]

kamil123-14 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-2013, 15:45
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 6
Dostał 66 razy "Dzięki" w 65 postach
Domyślnie Odp: ocena typu budowy, dieta

ekto w duzej mierze.

podaj wiecej info wiek, staz, aktywnosc i rozpisz diete- bez tych info ciezko pomoc
Trota_- jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-2013, 17:28
Użytkownik
Expert

Podziękował: 0
Dostał 34 razy "Dzięki" w 32 postach

Ja bym powiedzial ze mezo, popatrz jakie ma grube nadgarstki prawie jak jak przedramie !
NIe ma idealnie czystego "typu" budowy jak dla mnie to jest pic wymyslony przez leniwych !
Wydaje mi sie ze problem twoj polega na nie umiejtnosci zastosowania ulozenia diety, WEZ SIE ZA MICHE A NIE PROBLEMOW SZUKASZ
Kantor jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-2013, 17:41
Użytkownik
Expert

Podziękował: 6
Dostał 31 razy "Dzięki" w 30 postach

też sądze że ekto
milono90 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-2013, 18:50
Użytkownik
Nowicjusz

wiek 20 lat, staż ok. 8 miesiecy, aktywność - kiedy moge, w zwiazku z moją pracą (na grafik), jednak nie cześciej niż co drugi dzień. W zasadzie 3 dni w tyg.
I dzień
Klatka + biceps + brzuch
II dzień
Plecy + triceps + barki + brzuch
III dzień
Nogi + kaptury + brzuch

Tak jak napisałem wyżej, nie stosuje narazie złożonej diety, z dokładnie wyliczoną ilością kcal na kg wagi itd. Chce zwiekszyc mase wiec staram sie jeść często, dość sporo mając na uwadze spozywanie duzo produktów z białkiem i weglowodanami. No i trening brzucha przy kazdej wizycie na silowni (z koniecznosci :P). Dodam ze od momentu kiedy zacząłem ćwiczyć praktycznie cały czas oscyluje w takiej samej wadze, jednak np ramie z 34cm na 37,5cm, klatka z 101 na 105cm wiec jakis progres sie pojawia.

Chyba ze faktycznie uwazacie ze typy budowy to pic na wode i nie warto zawracac sobie tym glowy?
kamil123-14 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-2013, 20:14
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 7
Dostał 73 razy "Dzięki" w 70 postach

jak większość jesteś mieszanką trzech typów budowy,jeżeli łapiesz tłuszcz to dodaj 2 sesje aerobów budując masę ,niestety zle kombinujesz dieta to odpowiednia gramatura posiłków i składników,proponuję zdobyć trochę teoretycznej wiedzy czytając magazyny kulturystyczne i artykuły o dietetyce,suplementacji w sportach siłowych,sylwetkowych
Tsb-Tomek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-2013, 21:22
Użytkownik
Expert

Podziękował: 2
Dostał 11 razy "Dzięki" w 11 postach

Twój typ budowy jest jak najbardziej przypominający ektomorfika.

A co do tego, czy to jest pic, to nie sądzę, ponieważ jako ektomorfik masz napewno bardziej rozpędzony metabolizm niż endomorfik i ty powinieneś robić masę na wyższych węglowodanach.

A to czy twój typ budowy jest zbliżony również do mezomorfika, to już raczej nie istotne przy układaniu diety, przynajmniej ja tak uważam.
nevalainen jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-03-2013, 00:23
Użytkownik
Expert

Podziękował: 0
Dostał 34 razy "Dzięki" w 32 postach

Jak dla mnie tomezo z dlugim koscem! ale grubym spojrzcie na nadgarstki! nikt sie przecierz dorjanem nie urodzil, nie wiem po czym wnioskujecie ekto i ch... ! Nikt sie dorjanem nie urodzil!
a tu zadzi sterotyp jestes jak zane to jestes ekto, jestes jak arni to jest mezo, jak khan to endo ! bzdura
jestesmy slowianiami wiekszosc znas jest skazana na silny genotyp ! wiadomo domieszki domieszkami !
nie potrzebnie sobie niektorzy szyja teorie !
MICHA zobacz podbij wegle o 100 jezeli nakreca cie jeszcze bardziej znaczy masz szybki metabolizm podbij znow i dolorz zdrowy tluszcz by zmienic indeks, potem zastanow sie ile lyzek tluszczu jest dla ciebie optymalne ! Natomiast z bialkiem ja jestem zwolenikiem 3minimum 4wzwyz na bombie !
ALe tak jak pisalem kolego wez sie porzadnie za miche, micha to nie kanapki z serkiem i pomidorkiem do pracy co zrobi zona, tylko Konkrety !
6w gore posilkow, I nie ma opcji ze ci masa nie pojdzie nawet jak bys byl jak niewiadomo jak kiepsko obdarzony przez nature !
takze sila masa !
Kantor jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-03-2013, 08:19
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 8
Dostał 210 razy "Dzięki" w 209 postach

Jak dla mnie jesteś ekto/mezo z naciskiem bardziej na ekto.
kulfon jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-2019, 03:44
Użytkownik
Nowicjusz

Dziękuję za odpowiedzi!
kamil123-14 jest offline