Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Doping i sterydy
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 17-12-2015, 12:07
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 2
Dostał 2 razy "Dzięki" w 2 postach
Domyślnie Obniżony własny testosteron/ testosteron prolongatum

Witam serdecznie.

Nazywam się Marcin. Mam 36 lat. Od 16 roku zycia uczęszczałem na siłownię. Trenowałem bez przerw praktycznie do 23 roku życia. Potem to wracałem, to przestawałem chodzić na siłownię.
Ponownie regularnie chodzę na siłkę od 3 miesięcy. Zapisałem się głównie, by poprawić sylwetkę, zrzucić pare kg oraz polepszyć nastrój, z którym to miałem ostatnio problem.
Ponieważ też od kilku miesięcy miałem pogorszony nastrój, libido, napady złości itp. zapisałem się do lek. endokrynologa. Ten mi zlecił badania
FSH, LH, Prolaktyny oraz testosteronu.

Wyniki:
FSH 1,9 mlU/ml zakres ref. 1,5-12,4
LH 2,4 mlU/ml zakres 1,7-8,6
Prolaktyna 183 mcgIU/ml zakres 85-390
Testosteron 7,8 nmol/l zakres 9,9-27,8

Lekarz powiedział, że mam prawdopodobnie niedoczynność jąder i zapisał mi testosteron prolongatum. Mam to brać 1 amp. 100 mg co 3 tyg.

Mam kilka pytań w związku z tym. Czy jest jakiś inny sposób sprawdzony, by podnieść poziom naturalnego teścia unikając iniekcji? Nie wiem, saponiny, tribulus, czy to jest sens? Aktualnie z suplementów przyjmuję [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] mono, [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , cynk w dawce 30 mg/dobę.

Co z efektami ubocznymi tego testosteronu. Szczerze powiem, że okropnie boję się efektów ubocznych takich jak: łysienie, porost włosów, ginekomastia. Czy przy takiej dawce, mogą wystąpić te objawy?

Jeżeli mogę prosić kogoś o poradę.
Pozdrawiam
Marcin
MarcinPn jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
BODY ATTACK SOSY ZERO
stare 18-12-2015, 12:40
Użytkownik
Nowicjusz

Domyślnie Odp: Obniżony własny testosteron/ testosteron prolongatum

Witam.

Czy jest ktoś, kto rozwieje moje wątpliwości co do tego preparatu? Szczerze boję się efektów ubocznych i jeżeli jest możliwość uniknięcia zastrzyków, to wykorzystam każdą ewentualność.

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam
Marcin
MarcinPn jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-12-2015, 16:40
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 10
Dostał 23 razy "Dzięki" w 20 postach

Cytat:
Napisał MarcinPn Zobacz post
Witam.

Czy jest ktoś, kto rozwieje moje wątpliwości co do tego preparatu? Szczerze boję się efektów ubocznych i jeżeli jest możliwość uniknięcia zastrzyków, to wykorzystam każdą ewentualność.

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam
Marcin
Przy takim dawkowaniu o skutki uboczne możesz byc spokojny, raczej nie wystąpią

Moze faktycznie można spróbować naturalnych, moge polecić mix jaki kiedyś stosowałem a teraz obowiązkowo daje do PCT: 1-2g ekstraktu zen-szenia, 2-3g ekstraktu z granatu 40% kwasu elagowego, 50mg cynku (z chelatu cynku), 200mcg selenu, 2g ekstraktu z korzenia pokrzywy i 20g mielonych ziaren kozieradki, 100mg DHEA. W zależności od finansów możesz zacząć od dawek 50% mniejszych i w razie konieczności zwiększać

P.S. Pamiętaj ze tłuszcze w diecie odpowiadają za gospodarkę hormonalna, zadbaj o trochę tłustych mięs, ryby, jaja całe, orzechy i wyrównaj omega 3 np. tran albo w caps

Ostatnio edytowane przez Gandalf ; 19-12-2015 o 07:34
Gandalf jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Gandalf otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
MarcinPn (18-12-2015)
stare 18-12-2015, 20:25
Użytkownik
Nowicjusz

Dziękuję Ci serdecznie!

Trochę mnie uspokoiłeś, zastosuję się do Twoich wskazówek.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę
MarcinPn jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-2015, 07:35
Użytkownik
Bywalec

Tylko po tych ziołach tak po miesiącu zrób badania zeby sprawdzić czy przynoszą poprawę czy nie, kazdy jest inny to ze na mnie działa nie znaczy ze na każdego

Ostatnio edytowane przez Gandalf ; 19-12-2015 o 08:20
Gandalf jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-2015, 11:42
Użytkownik
Bywalec

Możesz jeszcze wrzucić trans-Resveratrol 200/400mg Olimpu polecam, dawka przed snem
Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 9_2 like Mac OS X) AppleWebKit/600.1.4 (KHTML, like Gecko) GSA/11.0.65374 Mobile/13C75 Safari/600.1.4
Gandalf jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-2015, 18:57
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał "Dzięki" 1 raz w 1 poście

Na 99% te zioła nie pobudzą twoich jąder do pracy. Co do zastrzyków nie mam zamiaru Ciebie przekonywać, ale naprawdę nie ma czego się bać, ja jak oglądałem różne zagraniczne relacje z terapii zastępczej testosteronem widziałem, że zastrzyki wykonywali często na początku lekarze/ pielęgniarki. Zapytaj się może lekarza, kto taki zastrzyk mógłby Ci wykonać i pewnie po paru zastrzykach już nie będzie chciało CI się chodzić do szpitala/przychodni (nie wiem gdzie by Ci to robili) i zaczniesz sobie robić sam.

Jest jeszcze inna droga - maść, czy plastry z testosteronem. Nie boli, działa, ale podobno strasznie śmierdzi jak się tym posmarujesz. No i tutaj problemem jest Cena. Ja jak patrzyłem w internecie to koszt miesięcznej kuracji bodajże 100 euro, ale ale nie wiem ile to kosztuje w aptece.

No i jest jeszcze testosteron oralny, ale szkoda zdrowia... są bodajże dwie formy jedna mocno obciąża wątrobę, druga chyba jest dorbze tolerowana przez organizm, ale tutaj znowu cena nie na polską kieszeń.
przemek2323 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
przemek2323 otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
MarcinPn (19-12-2015)
stare 19-12-2015, 19:35
Użytkownik
Nowicjusz

Hej.

Dzięki za odpowiedź. Ja nie boję się samych zastrzyków, tylko efektów ubocznych. Z tego co poczytałem, to przepisana dawka nie powinna podwyższyć testosteronu ponad fizjologiczną normę. Dlatego też wykupiłem ten testosteron, kosztował mnie 33 zł. Także kuracja bardzo tania. Dlatego też skorzystam z rad Gandalfa i wrzucę sobie kilka supli, zwiększę cynk. Co do testosteronu, to zastrzyki będę miał wykonywane u mnie w przychodni.
Mam nadzieję, że mi to pomoże, bo ostatnio nie mam zupełnie zapału i siły do ćwiczeń. Trochę ratuję się przedtreningówkami ale i tak moc mi spadła a przede wszystkim, motywacja do treningu. To samo w życiu codziennym. Trudniej mi wstać rano, nie mam ochoty nawet domu ogarnąć nie mówiąc już o sprawach łóżkowych. W pracy jestem mniej wydajny, mam wiele rzeczy w tyłku, nawet te, które mnie wcześniej irytowały. Masakra jakaś. Jest w sumie też coś, na co dopiero teraz zwróciłem uwagę a mianowicie włosy na przedramionach. Wcześniej miałem grubsze, obecnie stały się cieńsze i łamliwe. Ehhh.. No nic Panowie, dziękuję za wszystkie rady. Dam znać jak się czuję. Myślę, że sobie prywtnie pójdę zrobić badania krwi.

Tylko pytanie. Kiedy polecacie zrobić badanie i czego? Testosteron/estrogen? czy coś jeszcze. Pierwszy zastrzyk planuję w poniedziałek

Pozdrawiam
Marcin
MarcinPn jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-2015, 16:56
Użytkownik
Nowicjusz

Masz jeszcze dostępny testosteron w plastrach.
1 ampułka prolo na 3 tygodnie jak dla mnie zupełne nieporozumienie. W 3 tygodniu po iniekcji testosteron na prawdę będziesz miał bardzo nisko. Na HTZ 1 ampułka prolo tygodniowo lub 1 ampułka omki na 2 tygodnie.
O skutki uboczne przy takim dawkowaniu nie masz co się*bać, może prócz tego że to na prawdę może się*okazać za mało i w 3 tygodniu będziesz miał problemy z powodu niedoboru testosteronu.
Bardzo wygodne jeszcze nebido niby drogie ale 1 iniekcja na parę miesięcy.

Z ziółkami i innymi cudami daj sobie spokój, nie mają*prawa tu zadziałać. Jedyne co możesz rozważyć*htz na hcg z hmg teoretycznie lepsze rozwiązanie od teścia egzogennego ponieważ w tym wypadku jądra będą pracowały dzięki czemu zachowa się*płodność i nieskórczą się.
walczi jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-2015, 17:15
Użytkownik
Nowicjusz

najpopularniejsza aktualnie dawka ttz(trt) to ca 100-150 mg testosteronu tygodniowo..najlepiej rozlozone na 2 injekcje np po 50 mg t.e lub testu c.)pod sköre,ktöre powoduja mniejsza przemiane testosteronu w etrogeny(wedlug jednego z najbardziej znanych expertöw od htz w usa)
jednka dodam ,ze lepiej najpier znalesc przyczyne niskich wyniköw lh i fsh.,zrobic evtl mr z kontrastem prysadki itp niz odrazu ladowac testosteron.to juz ostateczna decyzja
vienna38 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania