Nowe zasady bezpieczeństwa. Czy można spacerować lub biegać?

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 25. Marzec 2020 Dodane przez: KO

Polski rząd od środy, 25 marca 2020 roku wprowadził nowe zaostrzenia dotyczące funkcjonowania społeczeństwa podczas pandemii koronawirusa. Do tej pory zakazane były zgromadzenia powyżej 50 osób. Zamknięto także centra handlowe, kina, restauracje, czy siłownie. Nowe zasady bezpieczeństwa zaostrzają zapis dotyczący dopuszczalnych zgromadzeń wyłącznie do 2 osób. Osoby te mogą wyjść z domu w związku z codziennymi potrzebami jak np. wyjście do sklepu spożywczego, apteki, czy lekarza. Nie dotyczy on jednak rodzin. Nowe ograniczenia zostały wprowadzone na podstawie ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Potrwają one do 11 kwietnia 2020 roku.

Nowe zasady bezpieczeństwa

"Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem." - można przeczytać na stronie gov.pl.

"Wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Ważne! Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin."

Czy te zaostrzenia dotyczą także treningów na zewnątrz? Czy mogę biegać po wdrożeniu nowych zasad bezpieczeństwa?

Okazuje się, że tak, możesz biegać. Podczas konferencji prasowej w dniu 24.03.2020r. minister zdrowia, Łukasz Szumowski, zezwolił na aktywność fizyczną na zawnątrz. Jednak dotyczy to aktywności w samotności lub w zgromadzeniu do dwóch osób oraz w odosobnieniu - miejscach, gdzie nie ma ludzi.

Taką informację można znaleźć na stronie gov.pl w poniższym zapytaniu: 

"Czy mogę wyjść na spacer do parku lub lasu, wyjść z dziećmi na plac zabaw?

Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin). Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum.   

Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia."

oraz w kolejnym zapytaniu:

"Czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, w tym rekreacyjna jazda na rowerze?

Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)."

Jeżeli musisz wyjść na rower, spacer lub pobiegać - pamiętaj proszę o zachowaniu minimum 1,5-2 metrów odstępu od kolejnej osoby!! Zachowaj także wszelkie środki ostrożności!!Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Nowe zasady bezpieczeństwa. Czy można spacerować lub biegać?

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin