Niemieckie stowarzyszenie domaga się otwarcia siłowni

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 29. Marzec 2020 Dodane przez: KO

Przez pandemię koronawirusa, oprócz ograniczeń wyjścia i zakazów kontaktów, w większości europejskich krajów zostały zamknięte także siłownie. Obiekty fitness to niestety miejsca, w których skupiska ludzkie mogłyby przyczynić się w wyraźnym stopniu do przenoszenia COVID-19. Z przeprowadzonych wcześniej badań wynika także, że to jedne z najbrudniejszych miejsc użyteczności publicznej. 

W Niemczech jedno ze stowarzyszeń żąda jednak ich ponownego otwarcia. Niemieckie Stowarzyszenie Studiów Sportowych wysłało nawet list w tej sprawie do kanclerz Niemiec, Angeli MerkelBirgit Schwarz, prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Studiów Sportowych mimo pandemii koronawirusa zażądał ponownego otwarcia siłowni. Więcej poniżej.

- Witajcie drodzy członkowie i goście, otrzymujemy wsparcie od najlepszych stowarzyszeń niemieckich studiów sportowych. List trafił dziś do rządu federalnego. Miejmy wszyscy nadzieję, że zostanie przeczytany i zrozumiany, a rząd znajdzie rozwiązanie. Nadal będą pesymiści. Zdrowe ciało zawsze obejmuje zdrowy umysł. - napisał na Facebooku Birgit Schwarz.

„Szanowna Pani Merkel, prawie 12 milionów ludzi w Niemczech zrobiłoby teraz wszystko w czasie kryzysu, aby utrzymać i wzmocnić swoją sprawność fizyczną, ale także psychiczną. To członkowie naszej infrastruktury fitness i zdrowia, ze średnim wiekiem 41 lat, osoby zrównoważone i dbające o zdrowie. Korzystają z indywidualnego treningu siłowego i sercowo-naczyniowego, który oferują nasze jakościowe firmy. Każdy członek ma własny plan treningowy i nie potrzebuje bezpośredniego wsparcia. Stałe stacje umożliwiają utrzymanie wszystkich bezpiecznych odległości bez kontaktu z innymi ludźmi.

Uprzejmie prosimy o rozważenie otwarcia obiektów fitness po Wielkanocy - z wymogami bezpieczeństwa:

- Nie są oferowane żadne kursy
- Brak kontaktów z ciałem
- Sauny, prysznice i szatnie pozostają zamknięte
- Powierzchnie do chwytania i siedziska są regularnie dezynfekowane
- Członkowie mogą trenować w jednorazowych rękawiczkach

To tylko kilka przykładów.”

Trzeba przyznać, że podane przykłady wprowadzonych zmian są racjonalne, ale należy także pamiętać, że koronawirusy utrzymują się w powietrzu nawet do 3 godzin.

Myślicie, że to dobry pomysł, żeby po Wielkanocy otworzyć w Niemczech siłownie?


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Niemieckie stowarzyszenie domaga się otwarcia siłowni

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin