Kelton - Sprzęt do  siłowni, kulturystyczny, ławeczki

Najlepsze ćwiczenia 5/5: Triceps

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 13. Czerwiec 2010 Dodane przez: KO Team
No to szybko, podejdźcie do lustra i obejrzyjcie waszą rękę.  

Zrobiliście to?

Ok., dobrze. A teraz, jak wielu z was napięło biceps? Zgadujemy, że wielu.

Triceps nie jest tak kochany, być może za wyjątkiem kilku serii ściągania linki wyciągu pionowego po 36-ściu seriach uginania bicepsa. Faktem niestety jest, iż wielu początkujących na siłowni nie zdaje sobie sprawy, że wielkość ramion zależy w większym stopniu od wielkości tricepsa. W rzeczy samej, gdy stoicie zrelaksowani to triceps pokazuje całej reszcie światu, że jesteście silni, coś ze sobą robicie na siłowni.

W naszym pierwszym artykule „najlepsze ćwiczenia na”, skupimy się nad najbardziej efektywnymi ćwiczeniami i technikami na triceps. Skupmy się nad tą grupą mięśni, dzięki której zawsze widać moc naszych ramion.  

Ćwiczenie pierwsze: pompki na poręczach

Zapytajcie tuzin ekspertów od treningu masowego by zaproponowali najlepsze ćwiczenie na triceps, w większości przypadków odpowiedz będzie brzmiała „pompki na poręczach”. „Podstawowa zasada jest taka: jeśli używamy większego ciężaru, to ćwiczenie jest bardziej efektywne. Dla tricepsa więc pompki na poręczach i wyciskanie sztangi wąsko będą najlepszymi ćwiczeniami.”

Nie tak jak inne ćwiczenia, pompki angażują wszystkie głowy tricepsa: długą, boczną i przyśrodkową.  Oczywiście nie jest błędem stosowanie ćwiczeń specyficznych skupiających się na poszczególnych głowach, trzeba walczyć ze słabościami, ale uważamy, że w waszym treningu nie powinno zabraknąć pompek na poręczach.

Nadal wątpicie w to ćwiczenie? Spójrzcie na gimnastyków. Mają potężne tricepsy, a pompki są nieodzownym elementem ich sportu.

Problem w tym, iż większość ćwiczących stosuje pompki na poręczach tylko przy ćwiczeniu klatki
...
Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Roughneck - Kolekcja wyjątkowych, hardcorowych koszulek. Dzięki nim wybijesz się z tłumu!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz YouTube
Kategorie / Producenci
Body Attack Sports Nutrition
Sylwester Szymczuk