Kelton - Sprzęt do  siłowni, kulturystyczny, ławeczki

Najlepsze ćwiczenia 2/5: Barki

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 3. Czerwiec 2010 Dodane przez: KO Team
„Męska siła jest często oceniana po szerokości barków”, tak mówi Christian Thibaudeau  „Szerokie barki i zaokrąglone aktony barków są wyrazem siły i dają pewność siebie.”

Oczywiście nie każdy się z tym zgodzi. Są pewni ludzie którzy sądzą inaczej. Jeśli chodzi o ich trenowanie są dwie szkoły, a mianowicie:

a) Ponieważ często pracują przy trenowaniu innych grup mięśniowych tak naprawdę tak bardzo nie trzeba się przykładać do ich treningu. Wykonują mnóstwo pracy przy wykonywaniu ćwiczeń na inne grupy mięśniowe i więcej może doprowadzić jedynie do ich kontuzji lub przetrenowania.

b) Barki i ich poszczególne aktony powinny być trenowane z dużą uwagą- ciężko i często- szczególnie przez kulturystów. Bez nich trening nie był by pełny i doprowadzić by mógł do powstania pewnych dysproporcji. Jeśli trenujemy je często są duże i jest duże prawdopodobieństwo, że będą mniej podatne na kontuzje.

Z rozeznania wiemy, że większość ludzi zgadzająca się z teorią „a” to trenerzy atletyki. W porządku, ale my nie trenujemy dla sportu, no nie do końca. Trenujemy by straszyć dzieci i oszałamiać kobiety. A to oznacza, że zwracamy dużą uwagę do treningu barków.
...
Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Roughneck - Kolekcja wyjątkowych, hardcorowych koszulek. Dzięki nim wybijesz się z tłumu!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz YouTube
Kategorie / Producenci
Body Attack Sports Nutrition
Sylwester Szymczuk