Wybierz jakość Body Attack!

Mr. Olympia oraz Muscle & Fitness sprzedane!

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 15. Luty 2020 Dodane przez: KO

American Media, LLC ogłosiło sprzedaż Mr. Olympia oraz Muscle & Fitness. To prawdziwy przewrót w najważniejszym wydarzeniu w świecie kulturystyki. American Media zakupiło Mr. Olympia w 2003 roku i rozwinęło to wydarzenie w jedno z największych na świecie eventów dla entuzjastów fitnessu, siły, wydajności i sylwetki. W 2019 roku podczas ostatniego weekendu Olympia wydarzenie to przyniosło znaczny wzrost przychodów i frekwencji sponsorów. Oprócz kilku ulepszeń w produkcji scenicznej na arenie, Olympia w 2019 roku przyznała rekordową sumę nagród, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Nowym właścicielem Olympia został Jake Wood. Został on tym samym trzecim właścicielem Mr. Olympia w historii.

W przełomowej umowie, American Media, LLC ogłosiła 14 lutego 2020 roku w Nowym Jorku, że osiągnęła porozumienie w sprawie sprzedaży kultowego weekendu Joe Weidera, Olympia Fitness & Performance Weekend, a także marki Muscle & Fitness, FLEX oraz M&F Hers. Podczas prestiżowego weekendu Olympia, odbywającego się co roku w Las Vegas, odbywają się jedne z najważniejszych targów konsumenckich na całym świecie, a także mistrzostwa świata w kilku profesjonalnych sportach sylwetkowych, w tym legendarny tytuł Mr. Olympia

Zakup wydarzenia i aktywów medialnych jest najnowszym nabytkiem pochodzącego z Arizony Jake'a Wooda, osobistości z branży fitness, m.in. współzałożyciela Wings of Strength, który tym samym powiększył swój potrfel inwestycyjny, obejmujmujący na ten moment media cyfrowe i nieruchomości.

- Moją główną motywacją do nabycia Olympii, jest powrót wydarzenia stworzonego dla fanów - wyjaśnia Wood.

- To spełnienie marzeń, aby przejąć na własność niektóre z najbardziej znanych marek branży fitness. Nasza zdolność do nabycia portfolio medialnego obejmującego Muscle & Fitness pozwala nam dotrzeć do największej grup odbiorców nastawionych na fitness na świecie. To wspaniały dzień dla wszystkich, którzy dzielą pasję do fitnessu, odżywiania, treningu i stylu życia w kulturystyce. - dodaje.

Don Solomon Dyrektorem Olympia

Ogłoszono także, że zatrudniony w 2018 roku Dan Solomon, który nadzoruje Olympią, zgodził się na przedłużenie swojej umowy na następnych pięć lat i będzie pełnił funkcję Prezydenta oraz Dyrektora Naczelnego Olympia w ramach nowej własności. Oprócz nadzoru nad Olympią, Solomon będzie również zarządzał integracją i strategią nowo nabytego portfolio medialnego, w tym Muscle & Fitness.

- Osiągnęliśmy coś niesamowicie potężnego! Umowa została bardzo starannie opracowana, dzięki czemu możemy zaoferować sponsorom i reklamodawcom jedną z największych grup odbiorców w całej kategorii. - powiedział Solomon.

- Wdrażając szeroko zakrojoną integrację mediów i wydarzeń, dodajemy także kluczowe zasoby wprowadzone przez naszego nowego właściciela. Jake Wood jest wizjonerem, a jego sukcesy mówią same za siebie. Nasi sponsorzy, wystawcy, sportowcy, czytelnicy i fani będą zadowoleni z tego, co przyniesie przyszłość. - dodał Dyrektor Olympia.

- To był ogromny przywilej posiadanie i rmożliwość rozwoju tych marek od kiedy zakupiliśmy je w 2003 roku. Jestem pewien, że będą jeszcze lepiej rozwijać się dzięki nowemu właścicielowi Jake'owi. dzięki jego przyszłościowemu planowi przejścia na w pełni zintegrowaną strategię online i mediów społecznościowych. - skomentował sprzedaż David J. Pecker, Prezes i Dyrektor Generalny American Media.

Na ten moment, dzięki połączeniu tych brandów, jest to ponad 17 milionów fanów.


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Mr. Olympia oraz Muscle & Fitness sprzedane!

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin
Gość
2020-02-17, 20:12

Ciekawe jak dalej się to potoczy... ale chyba na dobre

prezes3x
2020-02-15, 20:49

Szkoda że Muscle Fitness nie jest już w Polsce w sprzedaży .