Wybierz jakość Body Attack!

Matt Jansen komentuje śmierć Dallasa McCarvera

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 21. Luty 2020 Dodane przez: KO

Śmierć 26-letniego Dallasa McCarvera była ogromnym szokiem dla wszystkich fanów sportów sylwetkowych. To on w wieku 21 lat został najmłodszym zwycięzcą IFBB North American Bodybuilding Championship. Był jednym z najlepiej zapowiadających się zawodników na scenie kulturystyki. 


McCarver zmarł 22 sierpnia 2017 roku w pokoju hotelowym z powodu zaburzeń sercowo-naczyniowych, a nie jak wcześniej zakładano, zadławienia się jedzeniem. Nieprzytomnego sportowca znalazł jego przyjaciel. Mimo prób ratowania Dallasa, niestety świat kulturystyki stracił jednego z topowych zawodników. 

O jego śmierci postanowił wypowiedzieć się Matt Jansen, który kilka lat temu był jeszcze zawodnikiem, a teraz trener, który pracował z McCarverem. W wywiadzie dla GuruTalk Jansen został najpierw zapytany o używanie przez kulturystów testosteronu i innych sterydów. Dokładnie opowiada też o dawkach, które sam bierze.  

Kiedy prowadzący zadał pytanie o Dallasa, atmosfera stała się napięta. Autopsja McCarvena wykazała przecież, że poziom jego testosteronu był na bardzo wysokim poziomie. Padło również pytanie, czy Jansen uważa, że Dallas brał o wiele więcej testosteronu, niż ten mu zalecał. 

- To jest coś, z czym naprawdę jest mi do dzisiaj ciężko. - powiedział Jansen. 

- Ale jestem w stanie o tym opowiadać. - dodał. 

- Ludzie mogą mi nie wierzyć, ale ja naprawdę myślę, że Dallas brał odpowiednią ilość testosteronu, którą sam mu zapisałem. Nie pamiętam jaka to była dokładnie liczba, ale z tego, co pamiętam nie była to bardzo duża dawka. Uważam, że Dallas nie naraziłby swojego zdrowia i na pewno nie był jakimś junkie, który mógł brać więcej, niż mu zalecano. - mówi Jansen. 

- Nawet poszedłem trochę dalej i poprosiłem jego mamę, żeby pozwoliła na zrobienie dodatkowych testów krwi, ponieważ te, które zostały wykonane, mogły być przez wiele czynników nie do końca prawidłowe. Jego mama powiedziała jednak, że nic już nie przywróci życia jej syna. Ja chciałem tylko dowiedzieć się o prawdziwej dozie, na której był. - wyznał Matt. 

Jansen dodał także, że wielu innych sportowców jest na jego protokole i nikomu nie przepisuje ogromnych dawek. W rozmowie zarówno prowadzący, jak i Matt uznali, że to przykre, że nie nie wykryto wcześniej wad McCarvena.

- Ja kierowałem się najlepszą intencją, żeby Dallas wygrywał zawody, ale także tym, żeby był zdrowy. - dodał na końcu Jansen. 

Co o tym myślicie? Jesteście tego samego zdania co Jansen?


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Matt Jansen komentuje śmierć Dallasa McCarvera

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin