Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Trening i plany
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 20-11-2014, 13:34
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 2
Dostał 21 razy "Dzięki" w 18 postach
Domyślnie Odp: Łydki

Już to mówiłem na jakiś poście ale niema to jak lekki trucht 30 minutowy pod górkę. Tutaj angażowanie łydek jest duże puchną jak drożdże. Żadne ćwiczenia nie pomogą. Zwłaszcza że moje po każdym treningu chcą pęknąć a i tak to nie przynosi skutku. Tylko i wyłącznie się rzeźbią a nie rosną. Powinienem zacząć biegać pod górkę ale lenistwo mi nie pozwala
gotak jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
BODY ATTACK SOSY ZERO
stare 20-11-2014, 20:40
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 23 razy "Dzięki" w 23 postach

A ja stosuję spięcia łydek stojąc po 30 powtórzeń w 4 seriach i spięcia siedząc na maszynie z obciążeniem jednonóż. Kiedyś rozmawiałem z gościem, który ćwiczył łydki 3 razy w tygodniu z czego jeden trening był bardzo mocny, intensywny a dwa delikatne. Spytałem czy nie za bardzo katuje te łydki, patrząc na jego łydkę widać było efekt ciężkiej pracy, powiedział że kiedy robił łydki raz a konkretnie to praktycznie nie widział efektów, po zmianie łydki zaczęły rosnąć i uwidaczniać się. Jak widać wszystko zależy od człowieka i organizmu, jednym wszystko przychodzi łatwo a inni muszą zapierdzielać żeby efekty były zadowalające.
bamse21 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-11-2014, 22:07
Użytkownik
Super Expert

Dostał 113 razy "Dzięki" w 113 postach

Jeśli chodzi o łydki to jest to taka grupa mięśniową, ktorej mocno nie ruszysz jesli genetycznie nie zostałeś obdarzony aczkolwiek według mnie łydki powinno sie trenowac co trening silowy i to na jego początku raz ciezko do 12 powt a raz z mniejszym obciążeniem do nawet 60-100 powtórzeń a nawet i wiecej w 4-5 seriach. Jednak tak jak wspomniałem łydki i przedramie ciezko jest mocno zbudować bo byc moze nie zostałeś genetycznie obdarzony.

Ps. Nie bede podawał nicki ale nie kopiuj slow Patrycjusza
Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 7_1_2 like Mac OS X) AppleWebKit/537.51.2 (KHTML, like Gecko) Version/7.0 Mobile/11D257 Safari/9537.53
KierownikImprezy jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-11-2014, 22:52
Hop
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 3
Dostał 5 razy "Dzięki" w 5 postach

Ja polecam próbować kilka tygodni np dużo powtórzeń patrzyć co się dzieją i potem dać ciężar i mniej powtórzeń, trzeba szukać co działa najlepiej.
Hop jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-2014, 10:32
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 21
Dostał 4 razy "Dzięki" w 4 postach

Dzięku Telewizor za radę, spróbuję czegoś nowego na pewno
zawse staram się robić ćw na prostych nogach i ćw na ugiętych żeby anagażować na treningu i brzuchaty i płaszczkowaty
filip.trenerpersonalny jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-2014, 11:12
Użytkownik
Nowicjusz

Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

mam slaba genetyke do nog i probowalem roznych metod. Na poczatku czeste treningi nog,dlugie spiecia itd a od jakiegos czasu zaczalem robic je robic raz w tyg ale za to bd silowo, 3 serie spiec na na 75% obiazenia miedzy 10-12 powtorzen jedna seria maksymalnym obciazeniem minimum te 6 powtorzen i na koniec jedna seria malym ciezarem 15 powtorzen. Po tym treningu łyda zaczela isc w gore, nie jest od razu kosmos ale wizualnie napewno jest lepiej niz przy czestym treningu i duzej liczbie powtorzen. Łydka jest taka ze potrzebuje duzego ciezaru i maksymalnego obciazenia ale nie za czesto, na male i czeste obicazenie nastawiona jest bez przerwy, spacer,schody i ogolnie funkcjonowanie caly dzien i włokna przez to sa bardziej wytrzymale. Zeby cos ruszyc proponuje raz w tygodniu je konkretnie skatowac wiekszym ciezarem i zobaczyc jakie beda efekty.
Damian159 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-2014, 08:26
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 69
Dostał 39 razy "Dzięki" w 39 postach

To ogólnie dla porównania W mięśniach człowieka wyróżnia się dwa rodzaje włókien mięśniowych. FT(fast twitch) i ST (slow twitch) Włokna FT to włókna szybkokurczliwe. Są to włókna białe,przy których treningu należy używać małej liczby powtórzeń i dużych ciężarów. włókna ST, to włokna wolnokurczliwe.Są to włokna czerwone,zdolne do wykorzystywania procesów tlenowych w dużo większej mierze niż włokna FT. Przy ich treningu trzeba używać małych ciężarów i dużej liczby powtórzeń. Podejmując problematykę treningu należy uwzględnić skład włókien w poszczególnych grupach mięśniowych. Poniżej podaję uśredniony udział włókien ST w poszczególnych partiach:

Mięśnie klatki 45-60% ST
Mięśnie najszerszy grzbietu 55-65% ST
Mięśnie naramienne 70-80% ST
Mięśnie dwugłowy ramienia 50% ST
Mięśnie Trójgłowy ramienia 25-40% ST
Mięśnie brzucha 60-80% ST
Mięsień czworoboczny 55% ST
Mięśnie łydki 90-100% ST
Mięśnie uda 50% ST
MIĘŚNIE PRZEDRAMIENIA 90-100% ST

Czyli na łydki do bólu
mamiroma4 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-2014, 10:18
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 2
Dostał 21 razy "Dzięki" w 18 postach

Ja tam łydki robie 5 x 20 powtórzeń na maszynie co serie minuta przerwy i powtórzenia wolne, następnie 5 x 20 ta sama maszyna szybko z tym że po każdej serii na maxa robię na schodku bez obciążenia + minuta przerwy ( w trakcie przerwy chodzenie). Oraz dopinam na maszynce która również jest do ud 5 x 10

Po takich seriach chodzić prawie nie mogę
gotak jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-2014, 11:22
Moderator
Super Expert

Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

taurus-przez ile to robiłeś?? Trudno mi uwierzyć że to nic niedało bo jakby nie było to 100 takich spięć porządnych i utrzymywanie stałego napięcia miesniowego oraz przytrzymanie pompuje niesamowicie i po kilku tygodniahc musi być efekt chociazby napuchniętych łydek, a skoro to Cię wcalenie ruszyło to coś może pokreciłeś albo nie przyłożyłeś się do tego...

Filip-spoko, po to jesteśmy by pomagać i wymieniać się czymś co na nas nie działa, ale niestety nie powiedziane że na innych będzie tak samo. Stąd też tyle rad ile szkół i osób, więc trzeba przetestować samemu co nie co i doświadczyć.

Co jeszcze mogę dodać. Jestem Strażakiem w PSP. Raz do roku mamy próby Harvardzką czyli wchodzenie na 40 cm schodek w rytmie który wybija metronom czyli krok na pół sekundy. (wejście jedną nogą i dołożenie drugiej na prostych nogach oraz zejście drugą nogą i dołożenie drugiej nogi na prostych nogach zajmuję 2 sekundy). Pomijając fakt, że ma służyć to badanie do sprawdzeniz wydolności, to mimo tego łydki są tak napuchnięte już po 2 minutach, że nie na łeb, a robisz 5 minut ten test. Dzień później są takie DOMS-y że ciezko jest chodzić. i pomimo wchodzenia na stopień to łydki odczuwasz bardzo mocno, a uda przy tym bólu łydek nie odczuwalne.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-11-2014, 19:44
Użytkownik
Expert

Podziękował: 6
Dostał 31 razy "Dzięki" w 30 postach

ja genetycznie wlasnie tez mam słabe łydki, ile byś ich nie ćwiczył nie chcą tak rosnąć jak pozostałe partie, genetyka tutaj ma duże znaczenie, tak samo moim zdaniem jest z przedramionami albo sie je ma albo nie
milono90 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania