Kurkumina przyspiesza regeneracje mięśni

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 24. Luty 2016 Dodane przez: KO Team
TestosteronWedług badań przeprowadzonych na zwierzętach kurkumina przyspiesza regenerację mięśni. Kurkumina ma działanie wzmacniające, a jest to najbardziej widoczne na mięśniach, które są w stanie rekonwalescencji.

Ochronne działanie kurkuminy to nie tylko wymyślona historia przez producentów tego środka. Co prawda wiele badań potwierdzających jej działanie jest sponsorowane. Mimo tego naukowcy z US Army udowodnili, iż środek ten ma działanie przyspieszające regenerację tkanki mięśniowej. Ponadto niedawno przeprowadzone badania przez francuskich naukowców potwierdzają ten efekt.

Badanie

W tym badaniu naukowcy narażali mięśnie piszczelowe łydki na ekstremalne zimno. Natychmiast po tym podano myszom kurkuminę. Wstrzykiwano około 0.15-0.2 ml płynu bezpośrednio do jelita cienkiego. Grupie kontrolnej zaaplikowano płyn, który nie zawierał żadnych aktywnych składników.

Naukowcy zmierzyli szybkość regeneracji uszkodzonych tkanek poprzez badanie stężenia łańcucha miozyny [EMHC], który jest markerem regeneracji mięśni. Poniższy rysunek pokazuje wzrost EMHC dla dwóch grup.

Wyniki

Poniższe zdjęcia pokazują uszkodzoną tkankę mięśniową po 10 dniach. Górne zdjęcia przedstawiają tkankę, która była narażona na efekt kurkuminy w dawce 20 mikrogramów kurkumina / kg masy ciała. Zdjęcia na dole przedstawiają grupę kontrolną. Pasek wskazuje długość 100 mikrometrów

Myszy leczone przy optymalnej dawce [20 mikrogramów / kg / dzień] wykazały regenerację mięśni już po 4 dniach a nieleczone aż po 20 dniach.

Wniosek

"Kurkumina jest pierwszym przykładem środka farmakologicznego o silnym wpływie na naprawę uszkodzonej tkanki mięśniowej" podsumowują naukowcy. Kurkumina może być więc wykorzystywana nie tylko do regeneracji mięśni, ale również w chirurgii rekonstrukcyjnej.

´Który produkt

Należy zwrócić uwagę na to, aby w produkcie była kurkumina standaryzowana do 95% kurkuminoidów, konieczny jest dodatek 5-10mg BioPeryny.


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Roughneck - Kolekcja wyjątkowych, hardcorowych koszulek. Dzięki nim wybijesz się z tłumu!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz YouTube

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Kurkumina przyspiesza regeneracje mięśni

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin
allfaler
2016-03-06, 22:27

A jakie dawki kurkuminu? A co do regeneracji na stawy opłaca się kupować miksy msm, kolagen, glukozamina, q10 czy lepiej sam cissus?

Kategorie / Producenci
Body Attack Sports Nutrition
Sylwester Szymczuk