Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > RÓŻNE > Offtopic > Muzyka
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 26-04-2009, 13:49
Użytkownik
Expert

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie RE: KTO SŁUCHA RAPU A NIE ROCKA!??!?!?!? <

Cytat:
Napisał SynSula
Brawo misiek !
święta prawda .. Co prawda posłu****e sobie rapu i rocka ., ale zdecydowanie rocowe piosenki dłuzej mi sie podobaja
Bo słuchasz ich tylko żeby słuchać a nie żeby czegoś się dowiedzieć słuchając ich.
AguSiA695 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-2009, 14:04
Użytkownik
Super Expert

Oh i tu się mylisz ..
Uwierz mi nic się nie liczy dla mnie w raperskich utworach jak przesłanie które niosą , ze sobą ..
Taka po prostu jest prawda .. Zresztą są utwory - owszem - których słucham od dawna i dalej są aktualne dla moich uczuć ..
Jednak w porównaniu w piosenkami rockowymi są dla mnie mniej takie ważne i zachodzące w serce...
Ale to zależy też od nastroju i wielu innych czynników ..
Trzeba też wspomnieć , że hip - hop to nie tylko ambitne piosenki ale również płytkie utwory o sexie i dziwkach ...
SynSula jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-2009, 18:31
Ina
Użytkownik
Super Expert

Cytat:
Napisał AguSiA695
Bo słuchasz ich tylko żeby słuchać a nie żeby czegoś się dowiedzieć słuchając ich.
nie prawda. ja słucham głównie piosenek z tego gatunku, które mają tekst dający do myślenia (Coma itp)
Ina jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-2009, 18:33
Pyzuch
Gość

Cytat:
Napisał Ina
Cytat:
Napisał AguSiA695
nie prawda. ja słucham głównie piosenek z tego gatunku, które mają tekst dający do myślenia (Coma itp)
Coma się sprzedała...

Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-2009, 19:49
Użytkownik
Expert

Cytat:
Napisał zlo_to_potwor
Cytat:
Napisał Ina
Cytat:
Napisał AguSiA695
Coma się sprzedała...
Dopsumowała.'

A co do SynSula
Poczytaj wcześniejsze posty bo wydaje mi się że wszystko zostało powiedziane, chodź dodam jeszcze jedno. Żeby robić rap nie potrzebna jest kasa. W innych gatunkach np rocku jest potrzebna na instrumenty np... W rapie jeśli ktoś czuje że chce poradzi sobie nawet nagrywając na dyktafonie...

Oglądnij sobie film "Blokersi" naprawde daje do myślenia, a ja po oglądnięciu takiego filmu po prostu jestem pełna podziwu że niektórzy się nie poddali.
AguSiA695 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-2009, 20:01
Użytkownik
Super Expert

Ja wypowiedziałam tylko swoje zdanie a ty się czepiasz .. Rozumiem ..
Oglądnij "Ściana" Pink Floydów to pogadamy
Mi w każdym razie te dwa gatunki są bardzo bliskie
SynSula jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-05-2009, 17:21
Użytkownik
Super Expert

Temat, który istnieje już tyle czasu, a ja dopiero teraz chcę coś tu dodać od siebie. ;] Może dlatego, że ostatnio na forum dosłownie wieje nudą (czyt. od kiedy pewien temat na 'Ogólnym' został zamknięty :P)? Ale do rzeczy.
Cytat:
Ludzie czy wy czytacie wszystko co jest w danym temacie wspominałem już że my tu rozmawiamy o pewnych stereotypach trudno mówić o jakiś konkretach w przypadku muzyki
Wiesz, nie lubię, kiedy do dyskusji 'wciskane' są stereotypy. Po prostu wszystko psują.
Cytat:
Hip Hop : Ile czasu słuchacie jednej piosenki?? Wszyscy podniecają się nią tydzień może dwa po czym słuch o niej ginie i nikt nie ma świadomości że coś takiego istniało kiedyś.

Rock : Piosenki rockowe mają jakiś wpływ na twoją umysłowość pozostawiają jakiś ślad po sobie... jeśli zna się tekst można ich słuchać cały czas i nigdy się nie znudzą...
Nie mogę się z tym zgodzić. To już zależy od wykonawcy, a nie od gatunku muzyki. I nie zawsze kawałki rockowe są takie, jak to opisałeś powyżej. Często też są zapominane po kilku tygodniach.
Cytat:
Hip Hop : Czy słyszeliście chociaż raz wszystkie (ale to wszystkie) piosenki z danej płyty waszego ulubionego wykonawcy... Czy jeśli 50Cent wydaje płytę to czy słuchacie jej w całości?? Zazwyczaj rzucacie się jak sępy na te kawałki które są puszczane w stacjach radiowych lub telewizji.

Rock : Piosenki rockowe z reguły nie są popularne w stacjach radiowych... rzadko zdarza się usłyszeć w MTV jakąś balladę rockową, co sprawia że piosenki te są jeszcze bardziej unikatowe... I nie słuchamy danej ich dlatego że puszczają ją wszędzie tylko dla tego że nam pasują. Zazwyczaj płyta wydana przez zespół bądź wokalistę odnosi się do tych samych treści co sprawia że wszystkie piosenki opisują podobne uczucia które czuł ich autor podczas ich pisania... więc słuchamy płyt w całości a nie selekcyjnie pojedynczych kawałków.
Za to ja zauważyłam, że często młodzież, bez względu na to, jakiej muzyki słucha, nie lubi słuchać albumu od początku do końca. Przewijają, omijają, bywa że nawet jednej piosenki nie potrafią dosłuchać do końca... Nie wszyscy, ale spora część.
I nie zgadzam się z tym, że nie można spotkać piosenki rockowej w radiu, TV. Zespoły typu MCR, FOB bardzo często można zobaczyć w Tv, usłyszeć w jakiejś popularnej stacji muzycznej, ba! zdarzyło mi się nawet zobaczyć teledysk do 'High Hopes' Floydów w telewizji. Poza tym, są takie stacje radiowe jak np. Trójka i prezenterzy radiowi, tacy jak Piotr Kaczkowski.
Cytat:
Hip Hop : Czy piosenki śpiewane przez Raperów w jakiś sposób was dotyczą?? Czy też jesteście czarni, mieszkacie w getcie, sprzedajecie dragi, macie zawsze pod górkę, wozicie dziwki samochodami jeśli tak spoko... a jeśli nie to?? O czym świadczy fakt że słuchacie tego?? Chcielibyście znaleźć się w takiej sytuacji?? Nie mogę tego pojąć.

Rock: Piosenki opowiadają o uczuciach (które na pewno każdy odczuwa) opowiadają o smutku, miłości, radości ... o wszystkim i zazwyczaj nie są opowiadaniami o tym jak to się jedzie po dzielni furą 120km/h i wozi się nią dziwki... Tongue
te piosenki o miłości czy smutku są już naprawdę oklepane, banalne i schematyczne. I pojawiają się niemal w każdym gatunku muzycznym, nawet disco polo.
Poza tym teksty piosenek rockowych wcale nie są zawsze takie wielce ambitne. Czasami są tak głupie, że szkoda czytać, naprawdę. Przykład? Lemon Song Zeppelinów (uwzięłam się na ten tekst, wiem, ale co ja poradzę, że jest taki jaki jest?).
Cytat:
Twoje wyobrażenie o Rocku/Metalu:
http://www.youtube.com/watch?v=tHhZ2LThp...re=related
Mi się znudziło udowadnianie ludziom, że rock to nie 'darcie mordy' i po prostu zrozumiałam, że kto będzie chciał to przyjąć do wiadomości, ten przyjmie bez problemu, a kto nie będzie chciał, to cóż... Nic się na to nie poradzi. Tak samo nic się nie poradzi na to, że ludzie często mylą porządną muzykę elektroniczną z jakimś dyskotekowym 'łup cup' itd. Takie są już stereotypy.
a tak poza temat
Cytat:
Oglądnij "Ściana" Pink Floydów to pogadamy
O, ktoś na tym forum oglądał 'The Wall'. A Floydów ogólnie słuchasz?
SisterMorphine jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-2009, 12:52
Użytkownik
Super Expert

Cytat:
Napisał Mi$ieK
Podstawowe różnice:
1.
Hip Hop : Ile czasu słuchacie jednej piosenki?? Wszyscy podniecają się nią tydzień może dwa po czym słuch o niej ginie i nikt nie ma świadomości że coś takiego istniało kiedyś.
To byś się zdziwił. ; )
Snoop Dogg-I Can't Say a Goodbye,
2Pac-Dear Mama,
czy choćby Eminem-Hailies song;
to piosenki które goszczą w moich głośnikach przez dobre kilka lat.
W każdym gatunku muzyki są szmiry,które nudzą się po 2 dniach,lecz są też te perełki.
Cytat:
Napisał Mi$ieK
2.
Hip Hop : Ile potrzeba do nagrania piosenki ?? Wystarczy komputer... Bicik można skleić z 3 dźwięków powtarzanych wkoło i dopowiedzieć do tego parę zdań.
To byś się zdziwił. Dobrą melodię "sklei" się w kilka dni,ale z tymi kilkoma zdaniami to przegiełeś.
Chyba mylisz hip hop z nędznymi hitami rodem z Eski.
Cytat:
Napisał Mi$ieK
3.
Hip Hop : Czy słyszeliście chociaż raz wszystkie (ale to wszystkie) piosenki z danej płyty waszego ulubionego wykonawcy... Czy jeśli 50Cent wydaje płytę to czy słuchacie jej w całości?? Zazwyczaj rzucacie się jak sępy na te kawałki które są puszczane w stacjach radiowych lub telewizji.
Prawdziwi fani przesłuchają jedną płyty dziesiątki razy.
Myślę,że dokładnie nie wiesz o czym piszesz.
Cytat:
Napisał Mi$ieK
4.
Hip Hop : Czy piosenki śpiewane przez Raperów w jakiś sposób was dotyczą?? Czy też jesteście czarni, mieszkacie w getcie, sprzedajecie dragi, macie zawsze pod górkę, wozicie dziwki samochodami jeśli tak spoko... a jeśli nie to?? O czym świadczy fakt że słuchacie tego?? Chcielibyście znaleźć się w takiej sytuacji?? Nie mogę tego pojąć.
Podałeś tu przykład gangsta rapu... Tylko i wyłącznie.
Czy dotyczą? OCZYWIŚCIE! Choćby Pezet-Myśli.
Cytat:
Napisał Mi$ieK
Twoje wyobrażenie o Rocku/Metalu:
http://www.youtube.com/watch?v=tHhZ2LThpv4&feature=related

Rzeczywistość:
http://www.youtube.com/watch?v=prWq00wVi_s
http://www.youtube.com/watch?v=hfOYufGFiZg
http://www.youtube.com/watch?v=plYlikBZ7rM
Powiem tak...
Twoje wyobrażenie o hip hopie:
http://www.youtube.com/watch?v=jENojx71Ddc

Rzeczywistość: