Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online
Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Odżywianie i dieta
stare 29-02-2016, 22:43
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Ketoza/Tłuszoczwa/HC/Zbilansowana

Siemanko kozaki temat w sumie takiej sprawie jestem osobą z pasją do dietetyki i treningu siły i tu moje pytanie do was co jest najlepsze jest multum diet ale pytanie jest która jest najlepsza wg was zbilansowana z odpowiednim rozkładem makro z stabilnością węgli i tłuszczu czy może diety typowo tłuszczowe lub węglowodanowe ? pisze pod względem źródła energii a nie [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Spejson jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-2016, 05:44
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 9
Dostał 46 razy "Dzięki" w 42 postach
Domyślnie Odp: Ketoza/Tłuszoczwa/HC/Zbilansowana

Hej. Wiesz pytanie z serii który trening jest lepszy czy który kolor wolisz.
Jeśli spojrzeć na pozyskanie energii z różnych źródeł to z chemicznego punktu widzenia z grama tłuszczu mamy więcej kalorii niż z grama węglowodanów. Są zwolennicy odżywiania zbilansowanego oraz zwolennicy diet tłuszczowych jak w życiu człowieka niećwiczącego jak i sportowców. moim zdaniem to czy dany sposób odżywiania sprawdzi się u danego człowieka jest kwestią osobniczą. Osobiście przetestowałem przez kilka lat różne warianty diet i stwierdzam, że mój organizm lepiej funkcjonuje na pozyskiwaniu energii z tłuszczów niż z węglowodanów. Dodatkowo jest jeszcze sprawa zarówno w diecie tłuszczowej jak i węglowodanowej z jakich produktów czerpiesz węgle a z jakich tłuszcze bo jest to też bardzo istotna sprawa. Jak dla mnie istotną sprawą jest też fakt, że na diecie tłuszczowej jest o wiele mniej objętościowo jedzenia niż w węglowodanowej oraz jest bardziej sycąca. Sam stosuję dietę tłuszczową zarówno na "masie" jak i na "wycince" i wszystko idzie zawsze tak jak ma iść. Jeśli chodzi o kwestię siły to zarówno na tłuszczach jak i na węglach nie notowałem spadków siły. Tyle z mojej strony. Zawsze proponuję aby każdy sam na sobie sprawdził jak na niego działa dany sposób odżywiania a nie stosował się do z góry negatywnych czy pozytywnych opinii. Pozdrawiam
maceek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-2016, 08:43
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 10
Dostał 7 razy "Dzięki" w 7 postach

podstawą podstaw, w kazdej, ale to kazdej dziedzinie, jest stosowanie w pisowni znakow interpuncyjnych. zacznij od tego

Co do pozyskiwania energii, nawet gdyTwoja dieta bedzie oparta na weglach, bez dostarczania odpowoedniej ilosci tluszczy bedzie ciezko. jak kolega powyzej napisal - tluszcze musza byc i minimum IMO 1g/kg masy ciala. Ja stosuje 1,5g/kg wiec w ciagu dnia to zawsze okolice 120gram. oczywiscie kosztem wegli. wegle w mojej diecie to tylko owsianka na sniadanie i warzywa (mrozone, kalafior, brokuly etc) a ich podaż to zawsze powyzej 100g ze wzgledu na moją awersje do ketozy. polecam Ci to sprobowac. ilosc wegli uzalezniona od tego czy sie chcesz wyciąć czy urosnąć. bialko ok 2g/kg

Ostatnio edytowane przez uziq ; 01-03-2016 o 10:14
uziq jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-2016, 12:51
Moderator
Super Expert

Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

Jeżeli interesują Cię treningi strikte siłowe to na pewno dieta z węglowodanami. Testowałęm różne diety podobnie jak maceek i obecnie mi służy również bardziej dieta tłuszczowa, a węgle około 1 g na kgmc, ale po węglacg więcej energii, Oczywiście w zależności od źródeł. Myślę że zbilansowana była by odpowiednia, aczkolwiek też wysoko węglowodanowa może nieco zamulać jeżeli źródło energii będzie kiepskie czyli cukry proste. A natomiast worki ryżu mocno zapchają i też mogę zamulić w okolicach treningu. Stąd też w zależności od tego ile musisz przyjąć dziennie kalorii, ale obstawiałbym tutaj na zbilansowaną, czyli 2 g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] 1 tłuszczu i reszta węgli, tak by było w granicach do 3 g na kg. JAk kaloryczność musi być większa to tłuszczem podbić.

Maceek-uważasz żę posiłki są syte na tłuszczowej?? Nie wiem jak jadasz, ale na DO kwaśniewskiego kombinuje na otrębach jako placek żeby się "zapchać" w żołądku bo bym mógł częściej jeść niż 5-6 posiłków. A kawałek mięsa karkówki z serem czy jak nie nasyci mnie niestety na długo. Nie wiem jak Ty jadasz odnośnie jakichkolwiek źródeł węgle o ile masz tłuszczową a nie typowo CKD. Mi chleb wasa czasem styknie a nie raz po godzinie bym mógł znów zjeść pomimo dużej ilości sera żółtego na tym czy mięsa lub jak. Na szczęście mam fajnąalternatywe czyli babeczki na otręach (nie wielka ilosć) i do tego kremówka ubita jako śmietana na stewii. Słodki deser zapychający dużo tłuszczu węgli do 10 g w babeczce.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-2016, 14:45
Użytkownik
Bywalec

TELEWIZOR na początku przygody z ŻO dr.Kwaśniewskiego też próbowałem różnych rodzajów podaży określonych makrosów. Obecnie mam ustalony BTW na swoje zapotrzebowanie które najbardziej mi odpowiada. Dodam, że jadam po 3 ewentualnie 4 posiłki i to w zupełności wystarczy. Podstawę posiłków stanowią jaja, masło, smalec, mięso tłuste, podroby, ser tłusty, śmietana min18% ziemniaki(frytki), surówka. Z własnych obserwacji i nie tylko zauważyłem, że jeśli pojawi się lekki niedosyt lub głód 1-1,5 godziny po posiłku to znaczy, że było za dużo węgli lub [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] w stosunku do tłuszczu. Jednak tłuszcz według mnie to podstawa w każdym posiłku. Obecnie jestem miesiąc po raz kolejny na keto i ponownie jest super, chęć do działania, siła, wydolność, wysypianie, regeneracja. Plusem dla mnie w diecie tłuszczowej jest łatwość z jaką wchodzę w ketoze bez kilkutygodniowego przestawiania się czy spadków siły czy ogólnego osłabienia i apatii. Pozdrawiam

P.S. kiedyś próbowałem kilka razy podchodzić do CKD ale weekendowe ładowanie po prostu mnie rozwalało mimo różnorodnych źródeł węgli, po prostu spać mogłem na stojąco
maceek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-2016, 17:16
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 8
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

Witam Panowie, bardzo dobrze się składa, więc i ja dołożę swoje 3 grosze bo również uważam, że dieta tłuszczowa ma więcej zalet niż dieta na cukrach. Też jestem zwolennikiem ŻO i swego czasu przez długi okres stosowałem proporcje 1:2-3,5:0,8. Zdecydowanie dieta tłuszczowa jest bardziej sycąca i nie ma wahań nastroju jak to bywa po posiłkach na wysokich węglach. Wiadomo - trzeba się przestawić więc przez pierwszy okres jest pod górkę. Jednak po jakimś czasie zdecydowałem, iż chcąc budować masę jednak podbiję trochę węglowodany. Tylko od pewnego czasu jestem trochę w swego rodzaju kropce, bo jak wiecie nie jest zbytnio preferowane (na ŻO) aby poziom węglowodanów zrównywał się z poziomem tłuszczy. Nie mam zbytnio ochoty trzymać cały czas bardzo wysoko tłuszczy i jeść węglowodany tylko do około 50g dziennie. Oczywiście jest to dość wygodne, tak jak wspomniał kolega maceek mniej objętościowo i bardziej sycąco. Ciągle szukam złotego środka i testuje. Ciekawy jestem jakie Wy macie proporcje przy budowaniu masy oraz przy redukcji. Liczycie kalorie? W załączniku poglądowo mój przykładowy jadłospis za wczoraj. Cel recomp.
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
MFP.jpg  
jac0b jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-2016, 17:51
Użytkownik
Bywalec

jac0b w okresie "masowania" sprawdzało się u mnie BTW 1,2:3,5:0,5-0,8. Próbowałem między innymi 1-1,5g węgli ale zbyt mnie podlewało a też senność się pojawiała i ssanie po 1godzinie po posiłku, z kolei przy białku 1,5-2g a węglach 0,8g też nie było dobrze, bo objaw jak przy większych węglach "ssanie" po posiłkach czyli coś w stylu "zcukszania" aminokwasów i wyrzut insuliny. Przez pewien okres próbowałem 4g tłuszczu przy 0,8g węgli i 1,2g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] ale tyle to ledwo przejadałem tak syciło. Kalorii specjalnie nie liczę, to znaczy uważam i liczę aby nie było za mało bo łapałem się na tym, że czy na masie czy nawet na redu jestem najedzony a zjadłem w ciągu dnia zbyt mało. Także w końcu znalazłem swój sposób żywienia jaki mi odpowiada i jaki się sprawdza w moich założonych celach. Obecnie na keto jest BTW 1-1,2:3:0,3-0,8 mimo że czasami węgli wpadnie nawet do 1g nie wywala z ketozy i nie ma wyrzutów insuliny, możliwe że węgle rozłożone na kilka posiłków i jest ich mało w stosunku do tłuszczy. Najbardziej odpowiada mi że mimo okresu redukcji nie ma uczucia nawet lekkiego głodu a fat idzie w dół aż miło bez strat mięśnia i siły. Pozdrawiam i powodzenia w dążeniu do zamierzonych celów
maceek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
maceek otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
jac0b (01-03-2016)
stare 02-03-2016, 09:54
Moderator
Super Expert

Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

Czyli jednak CKD wybrałeś

Ja teraz chce ostro redukować jeszcze przynajmniej 2 miesiące i kalorie na poziomie 2,5 tysiąca przy wadze 80, Ładnie schodzi widzę i energie mam. Jak się wyrzeźbie to potem pójdę w czystą masę i [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] zróbię około 1,5 g tłuszczu 2 razy więcej a węgli około 80 g.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
TELEWIZOR otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
jac0b (03-03-2016)
Zasady postowania