Jak pandemia koronawirusa wpłynie na kulturystykę w 2020?

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 29. Marzec 2020 Dodane przez: KO

Cały świat jest teraz w kryzysie spowodowanym przez pandemię koronawirusa. Wjazd do wielu krajów został zamknięty. Branża kulturystyczna również odczuła skutki tych ogromnych zmian. Niedawno ogłoszono, że termin kwalifikacji na Mr. Olimpia 2020 został przesunięty na sierpień. Jim Manion ogłosił także, że wszystkie amerykańskie zawody NPC i IFBB Pro zostają zawieszone do maja 2020 roku. Niektóre zawody zostaną przesunięte jeszcze później, inne zaś zostały anulowane i przeniesione na przyszły rok. Jakie to będzie miało długoterminowe konsekwencje w sporcie? Jak będzie wyglądał dalszy sezon kulturystyki w 2020 roku? 

Bob Cicherillo,  znany głos kulturystyki. wyjaśnia, jak pandemia koronawirusa wpłynie na branżę kulrutystyczną w dłuższej perspektywie 2020 roku. Bob od dziesięcioleci jest spikerem wielu ważnych wydarzeń. Ma bliskie relacje z ligami IFBB i NPC oraz rozumie cały ich system. W przeprowadzonym niedawno wywiadzie podkreśla, że ​​kryzys nie odnosi się tylko do zawieszania zawodów, ale także do zamknięcia siłowni. Sportowcy nie są w stanie zakwalifikować się w normalnym czasie przed dużymi zawodami, jak np. Mr. Olimpia i tak naprawdę nie są w stanie trenować według pełnego planu treningowego. Większość siłowni jest zamknięta do maja (jeżeli w ogóle zostaną otwarte), więc sportowcy stracą dużo cennego czasu. Na co powinni przygotować się zawodnicy?

- Nowy Jork jest zamknięty. To jest szaleńśtwo. Mam nadzieję, że za kilka tygodni sytuacja się poprawi, ale kto to wie. - mówi przez Skype Cicherillo.

- Zależy jak długo to potrwa. Jeżeli obecna sytuacja się wydłuży, zmiany naprawdę będą wielkie. Będziemy musieli stworzyć nowe zasady kwalifikacji, ponieważ w przeciwnym razie nikt nie będzie zakwalifikowany do zawodów. Wszystkie zawody w USA zostały anulowane i rodzi to ogromne zmiany. - komentuje obecną sytuację w branży. 

- Oprócz tego, że zawody w USA się nie odbędą, zamknięte są także siłownie. Zawodnicy nie są w stanie poprawnie przygotować się do zawodów. To może opóźnić wiele rzeczy. - mówi Bob.

- Myślę, że nie będzie to jednak długo. Za kilka tygodni wszystko powinno wrócić do normy. Myślę, że pod koniec maja. - mówi w odniesieniu do trwającej społecznej izolacji.

- Podczas ostatniego Arnolda było normalnie, oprócz tego, że nie było widowni i fanów. Nie czułem, że same zawody odbywały się w inny sposób. Nie martwiłem się o własne zdrowie. Myślę także, że cała sytuacja jest za bardzo rozdmuchana. Mam własne przemyślenia na ten temat. - skomentował także ostatnie Arnold Classic, Cicherillo. 


Myślicie, że sytuacja wróci do normy już w maju?

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bob Cicherillo (@ifbbprobobchick) onJul 18, 2019 at 5:41am PDT


 
 
 
View this post on Instagram

1987 21 years old

A post shared by Bob Cicherillo (@ifbbprobobchick) onMar 29, 2020 at 9:26am PDT


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Jak pandemia koronawirusa wpłynie na kulturystykę w 2020?

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin