Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online
Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Zdrowie i uroda
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 06-02-2016, 16:20
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 1
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Interpretacja wyników

Witam, zaniepokoiły mnie moje wyniki badania hormonów. Jestem aktulanie na wysokich kaloriach (masa), nie biore środków dopingujących. W wakacje kcal były bardzo nisko, a poziom teścia był 600 ng/dL. Pozdrawiam i z góry dzięki.
michall94 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-2016, 18:41
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 4
Dostał 7 razy "Dzięki" w 7 postach
Domyślnie Odp: Interpretacja wyników

Jesteś w normie, więc teoretycznie nie powinno być powodów do obaw. Czasem jest tak, że pojedynczy pomiar może być zawyżony lub zaniżony w stosunku do "średniej", więc nie powinno być powodów do niepokojów. Można też spytać czy nie masz braków w witaminach, minerałach, czy dostarczasz odpoiwiednią ilość tłuszczy, czy nie jesteś wystawiony na działanie kortyzolu (stres), albo jak wygląda Twoije życie seksualne. Tak naprawdę to mało nam powiedziałeś. Masz jakieś problemy z nabieraniem masy? Podlewa Cię wodą? Otłuszcza się nadmienie brzuch albo uda?
3sztof jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-2016, 18:57
Użytkownik
Nowicjusz

nie, dbam bardzo o dostarczanie witamin i minerałów, tłuszcze około 90-100 g/kg, libido jak najbardziej na+, jak kazdy jestem narazony na stres, ale śpie minimum 7h, nabieranie masy pod kontrolą, utrzymuje niski BF (jak na masę- około 13) przy 3600 kcal i wadze 85
michall94 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-2016, 19:09
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 4
Dostał 7 razy "Dzięki" w 7 postach

Moja prywatna opinia jest taka, że jeśli nie masz żadnych problemów z masą, zdrowiem, cała reszta wyników krwi jest ok, libido ok to nie ma się czym przejmować, to pojedynczy pomiar, czasem tak wyjdzie, Poziomy tych hormonów mogą zmianiać się w ciągu doby, jeden taki kiepski wynik może się okazać dobraniem złego czasu
3sztof jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
3sztof otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
michall94 (06-02-2016)
stare 06-02-2016, 19:24
Użytkownik
Nowicjusz

Super, dzięki za odpowiedź Możesz mieć racje. Mam nadzieje, że ktoś jeszcze wyrazi swoje zdanie
michall94 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-2016, 16:55
Moderator
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

skoro masz norme to czego się przejmujesz?? Jak masz norme o nikt ci nie zinterpretuje wyników że są złe... A co do wakacji i poziomu teścia. Witamina D ma wiele wspólnego z testosteronem. A jak masz wakacje to sporo czasu człowiek przebywa na słońcu a to produkuje witamine d3 i tak dalej, więc przez to między innymi poziom testosteronu mógł być większy pomimo że był w normie. Nie masz żadnych anomalii w wynikach więc bez stresu
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-2016, 20:37
Użytkownik
Nowicjusz

Witam Wszystkich A co Panowie powiecie na tak wysoki poziom prolaktyny i progesteronu ? Czy to jest normalne w wieku 20 lat ? Sorry ze podpinam się pod post ale nie chce zaśmiecać forum. Dziękuję za odpowiedź pozdrawiam
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
1454873735380-763608130.jpg  
CichyBakłażan jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2016, 09:13
Moderator
Super Expert

Dobrze że nie zakłądasz nowego tylko podpinasz się. Mądry wybór. A co do tego badania, to idź do lekarza bo masz sporo ponad normę w kwestii prolaktyny. Masz problem z erekcją albo popędem seksualnym?? To mogą być objawy, nie leczone może doprowadzić do problemów z płodnością. Idź do lekarza z tymi wynikami bo to niepokojące. A póki co to odstaw [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , bo może za dużo piersi kurczaka faszerowanych antybiotykami i hormonami bądź produktów sojowych. Jak wygląda dieta i ogólny tryb życia??
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2016, 11:01
Użytkownik
Nowicjusz

Dieta to tzw. obiadki domowe, jem pierś ale nie jakoś często mieszkam na wsi i mam dostęp do produktów takich jak jaja mleko mięso i z tego korzystam, badania zrobiłem ze względu na samopoczucie które jest kiepskie do tego słaby apetyt no i mam problemy z barkiem dlatego chciałem wypróbować ostaryne w dawkach leczniczych na początku o której sporo się teraz mówi, libido mam lekko zanizone ale jak moja Dziewczyna potrzebuje to staje na wysokości zadania niestety czasami robię to z niechęcią, duża senność też w ciągu dnia i stany depresyjne dopadają mnie czego nigdy wcześniej nie miałem czasami delikatne uciski głowy. Dodam jeszcze ze pije dużo kawy a mam magnez ponad normę a z morfologi podniesioną ilość leukocytów monocytow i limfocytow. Ciśnienie 100/110 na 70/80 zazwyczaj. Do lekarza wybieram się jutro ale rodzinnego może da mi skierowanie a jak nie to prywatnie udam się do jakiegoś Endokrynologa.Dzięki TELEWIZOR za odpis
CichyBakłażan jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-2016, 07:45
Moderator
Super Expert

Przez wysoki poziom prolaktyny masz takie objawy jak pogorszenie libido stany depresyjne etc. Kawa nie wypłukuje magnezu chyba, żę pijesz naprawdę litry kawy dziennie. Po za tym jak pijesz dużo kaw to kawa jużnie ma efektu pobudzającego, przerzućsię z kofeiny w kawie zawartej na teine czyli herbaty typu yerba, zielona lub bardzo zdrowa herbata niebieska jednak cenowo jest droższa. Wyższy poziom leukocytów i reeszty świadczy o przebytym stanie zapalnym lub rozwijającym się wirusie czy chorobie jakiejś. Rodzinny z takimi wynikami musi Ci dać skierowanie dalej do specjalistów. Jak by robił problemy to mu powiedz, żę masz 2 X więcej prolaktyny niż norma przewiduje powiedz o tych stanach zaburzenia erekcji depresje to na pewno skieruje do specjalisty, bo sam nie będzie się bawił w zbicie prolaktyny itp.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania