BODY ATTACK SOSY ZERO

Doping: Czwarty team zdyskwalifikowany z CrossFit Games 2021

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 21. Lipiec 2021 Dodane przez: KO Team

Kolejny zespół został zdyskwalifikowany z CrossFit Games po pozytywnym teście dopingowym. Deshawn Smith, członek Invictus Unconquerable, uzyskał pozytywny wynik testu na metabolity PPAR δ agonisty GW501516 (Endurobol) - środka, który dosłownie zawsze wchodzi w skład dopingu w sportach kondycyjnych, lecz jest niestety wykrywalny do dwóch lat.

Według Smitha, który natychmiast złożył apelację, pozytywny wynik jest spowodowany przez zanieczyszczone suplementy.

CJ Martin, główny trener i założyciel CrossFit Invictus: „Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nasza drużyna Invictus Unconquerable nie będzie rywalizować na CrossFit Games … przyjmuję pełną odpowiedzialność za niewystarczające edukowanie naszych sportowców na temat niebezpieczeństw związanych z przyjmowaniem suplementów niecertyfikowanych przez NSF”.

To czwarta ekipa w CrossFit Team Division, która uzyskała pozytywny wynik testu na zakazaną substancję, co doprowadza do dyskwalifikacji całego zespołu z zawodów CrossFit Games 2021. Pierwszą osobą była Janelle Stites (dawniej Shafer) z zespołu On Track, która zajęła piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Mid-Atlantic CrossFit Challenge. Stites uzyskała pozytywny wynik testu na ostaryne jako sztangistka olimpijska w 2019 r., co centrala CrossFit uznała za naruszenie polityki antydopingowej. Podobnie jak Smith, Stites odwołała się (powodem pozytywnego testu są jak zawsze zanieczyszczone suplementy ...).

Ray i Ashleigh Fleser, członkowie zespołu Ocean State’s Finest, który zajął piąte miejsce w The Granite Games, też nie przeszli testów antydopingowych - wykryto MK-677. Drużyna Ocean State’s Finest została zdyskwalifikowana z Igrzysk 2021, a ich zaproszenie trafiło do drużyny 12 Labors Lions. Niecały tydzień przed ujawnieniem się wiadomości o naruszeniu dopingu przez Smitha, Katie Christian przyznała się do przyjmowania dehydroepiandrosteronu (DHEA), co doprowadziło do dyskwalifikacji Team Move Fast Lift Heavy.


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
OURA LABS - Według nas najlepsze witaminy w Polsce stworzone by BEN TELLS - 7% OFF KOD "BEN"..
LUNA PHARM - 100% pewne PEPTYDY i SARMY - 7% OFF KOD "BEN".
Muscle Zone - 7% OFF KOD "BEN".

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Komentarze do artykułu: Doping: Czwarty team zdyskwalifikowany z CrossFit Games 2021

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin