Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online
Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Odżywianie i dieta
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 07-03-2016, 19:05
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Dieta tłuszczowa w oparciu o Optymalną

Siemanko w materiale od Bena zasłyszałem że ilość [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] w diecie osoby naturalnej powinna być wysoka jak on to stwierdził 3-4g na kg masy ciała znowu nasz polski Pro Robcio Piotrkowicz swoim podopiecznym w większości zaleca 1g na kg masy ciała do podobno maks 1.4g na kg/mc i teraz moje pytanie do was czy pomimo że to dieta tłuszczowa podaż białka powinna być dużo większa jeżeli oczywiście nie mówimy o osobie na bombie czy jak wy się na to zapatrujecie? za odp w góry dzięki ... tak wiem że nie używam przecinków jestem idiota z pasją (oczywiście pytanie jest o podaż białka w diecie tłuszczowej nie na węglach)
Spejson jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-2016, 19:29
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 8
Dostał 63 razy "Dzięki" w 59 postach
Domyślnie Odp: Dieta tłuszczowa w oparciu o Optymalną

Dopóki nie sprawdzisz na sobie nikt Ci nie powie ile [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] dla Ciebie będzie ilością odpowiednią :P
Rising jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-2016, 22:27
Użytkownik
Nowicjusz

Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

Nie mówiłem raczej o sobie tylko chciałem usłyszeć spojrzenie na sprawe innych ja już wiem co działa na mnie najlepiej ale fajnie usłyszeć też inne opinie
Spejson jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-2016, 06:25
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 9
Dostał 46 razy "Dzięki" w 42 postach

Hej. Z doświadczeń na sobie wiem, że na mnie najlepiej działa w tłuszczowej podaż [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] na maks 1,5-2g/kg z tłuszczami na maks 3g/kg w okresie masowania i ~0,8g/kg węgli. Próbowałem 3-4gr białka ale to jak na mnie za dużo i mam problemy żeby to strawić, ociężałość, niestrawność itp. Osobiście podchodzę do stwierdzenia, że na gram białka aby było w pełni strawione i wykorzystane w sposób prawidłowy potrzeba ~24 kalorii dlatego opcja 1,5g białka i 2,5g tłuszczu + kaloria z węgli dawało mi wartości wręcz idealne jeśli chodzi o w/w proporcje jak również o zapotrzebowanie z nadwyżką kalorii jaka na mnie najlepiej działała. W momencie podaży 3-4 gr białka aby zapodać zamierzone 24 kal z tłuszczy + węgle dawała jak na mnie kosmiczną ilość kalorii, masa oczywiście szła ale tłuszczowo mięśniowa, a to mnie nie satysfakcjonowało. Dodatkowo zauważyłem, że wysoka podaż białka bez rzeczonych 24kal powodowała pojawieniem się syfów na skórze. Tyle ode mnie ale jaka wartość będzie dla danego osobnika prawidłowa to kwestia osobnicza i nie ma reguły...Pozdrawiam
maceek jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-2016, 10:28
Moderator
Super Expert

Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

Ja stosuje obecnie 1-1,2 g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] węgli do 1 g i tłuszczu ponad 2 g. Jak zawsze miałem kaloryke na poziomie 2500 kcal (zbilansowana) i szła masa mięśnie i tłuszcz tak teraz na DO diecie więcej kalorii mam a jednak chudne i też widzę spadki w mięśniach. Więć się zastanowię czy za miesiąc jeszcze po redukcji nie zwiększe białka do 2 g ale strikte mięsnego, węgli do 1 g nadal i tłuszczu będzie też około 2 g, bo nie pozwolę sobie na większą ilość i zaobserwuje reakcje. Da mi to około 300 kcal dodatkowo i zobacze się spiszę wtedy masa mięśniowa i tłuszcz. Ale zastanawiam sięjeszce nad paleo, ale to zobaczę dopiero za miesiąc.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-2016, 15:46
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 1
Dostał 11 razy "Dzięki" w 9 postach

Hej
w zalączniku masz wyczerpującą odpowiedź

ps. jak co to zajmuję się Anaboliczną dietą tłuszczową prowadzę też sportowców jak i zwykłych zjadaczy chleba
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
20163508-033510_p0.jpg  
czita25 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-03-2016, 13:21
Moderator
Super Expert

Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

Sprawdziłem sobie tą dieta anaboliczną i to jest podane w zasadach dr. kwaśniewskiego czyli dieta optymalna. Co do ilości węglowowanów tu bym się nie zupełnie zgodził z ciałami ketonowymi, ponieważ organizm możesz też i na 1 g na kg mc wytworzyć ketony, w zależności od organizmu. W dietach CKD podaje się żeby ilość węgli nie była większa niż 100 g, a zaleca się do minimum by wytworzyć ketony. Więc przy wadze osobnika 80 kg i zjadaniu 1 g na kgmc czyli 80 g węgli też może spowodować wytwarzanie ciał ketonowych. Pamiętajmy też że organizm może przerobić z [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] węglowodany więc ilość białka nie może być za duża, stąd też 1,5 g uważam za maksymalny.

czita25-skoro prowadzisz ludzi na tych dietach etc, to możesz co nie co napisać typowo o diecie tłuszczowej bo zapewne wiedze taką posiadasz lub podzielić się jakimiś schematami czy przykładową rozpiską. A jak jesteśw temacie na okrągło to nie będzie dla Ciebie to stanowiło problemu, a wielu adeptom możesz na forum pomóc. Pozdrawiam
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-03-2016, 17:01
Użytkownik
Nowicjusz

Z miła chęcią jak jesteś zainteresowany to proszę dzwoń 530744454 ustalimy szczegóły i jak będziesz chętny to ruszamy z dietą ��
czita25 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-03-2016, 17:55
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 9
Dostał 5 razy "Dzięki" w 5 postach

Możesz wrzucić jakieś przykładowe posiłki pod tą rozpiske?
LukaNeku jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-03-2016, 19:37
Użytkownik
Nowicjusz

1.Jajecznica z 5 jaj +80gr tłustego boczku + 20 gr smalcu +100gr warzyw lub kiszonek
2.275 gr pieczonej golonki lub 300gr tłustej karkowki albo 275 gr tłustej kaczki + 30gr smalcu +150gr odsmazanych ziemniaków +100 gr świeżych warzyw
3.stek z polędwicy wolowej 170gr lub 170 gr goleni z indyka że skóra + 150 gr ziemniaka pieczonego na łoju + 220 gr żurku z jajkiem i kiełbasą +55gr masła 100gr kiszonej kapusty
4.300gr halibuta +17 gr smalcu gesiego+27gr majonezu+100gr warzyw+40 gr kaszy jaglanej

Pzdr
czita25 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
czita25 otrzymał 2 razy "Dzięki" za ten post od użytkowników:
LukaNeku (09-03-2016), qdi (11-03-2016)
Zasady postowania