Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Odżywianie i dieta
stare 09-06-2012, 21:42
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 1
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Dieta na masę do sprawdzenia 75kg

Posiłek 1
Płatki owsiane 250g
jaja 4szt.
10g oliwy z oliwek

Posiłek 2
Twaróg chudy 100g
Oliwa z oliwek 10g

Posiłek 3 (przed treningowy)
Ryż biały 100g
Pierś kurczaka 100g

Posiłek 4(po treningowy)
Ryż biały 150g
Pierś kurczaka 100g

Posiłek 5
Tu będzie jakieś [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] (odżywka) około 30g

Posiłek 6
Twaróg chudy 150g

2800kcl
B:210 z czego około 150 zwierzęcych.
T:62
W:350

Może być?
Tuxedos jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
BODY ATTACK SOSY ZERO
stare 09-06-2012, 22:05
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 12
Dostał 8 razy "Dzięki" w 8 postach
Domyślnie Odp: Dieta na masę do sprawdzenia 75kg

nie ma warzyw dodaj warzywa i j twarog z drugiego doloz do wieczornego bo twarog tylko w nocy przed snem jakoz ze to bedzie jak bialko kazeinowe zamiast tego na 2 posilek jakies mieso lub serwatka

Na ostatni posilek daj 250 g twarogu i 2-3 lyzki masla orzechowego
Hardkorowy100 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-2012, 22:15
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0

cześć..
250g płatków to sporo zredukowałbym do 100-150g
dobrze gdybyś do śniadania włączył dobrej jakości [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] serwatki kosztem dwóch jajek,które widziałbym w drugim posiłku ponadto w drugim posiłku brakuje węgli.(np.razowe pieczywo).od czasu do czasu rybka (dorsz,morszczuk,makrela wędzona,śledzik) zamiast twarogu..
ryż jest oki..ale z powodzeniem zastępuj go kaszą i makaronem pełnoziarnistym aby urozmaicić menu..
nie zapomnij o warzywach do każdego posiłku,jakiś owoc ewentualnie po treningu lub rano
piersi daj po 120g
twaróg na noc ok.
przydałoby się [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] na lepszy sen i teścia podnosi..
dobry trening i będzie ok.
szmyt jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-2012, 22:17
Moderator
Super Expert

Podziękował: 141
Dostał 603 razy "Dzięki" w 592 postach

daj więcej mięcha. Posiłek nr 5 to jakiś absurd. Jeśli chcesz dawać [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] to daj jeszcze jakieś węglowodany złożone.
Arnold jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-2012, 22:20
Użytkownik
Nowicjusz

Dziękuje wszystkim za rady, ale mam jeszcze trosze inne pytanie. Czy mój tok myślenia podczas układania diety jest w miarę dobry?
Tuxedos jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-2012, 22:28
Użytkownik
Dobry paker

Podziękował: 12
Dostał 8 razy "Dzięki" w 8 postach

W miare ale nie dokonca
Hardkorowy100 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-2012, 22:36
Użytkownik
Nowicjusz

ogólnie idziesz w dobrym kierunku
2-3g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] na kg
1g tłuszczu na kg. (olej lniany,tran,masło orzechowe,oliwa z oliwek)
3-4g węgli na kg i tu musisz być czujny..nie idziesz do przodu dodaj węgli,zalewasz się tłuszczem obcinaj..musisz wyczuć
pij dużo wody
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] i minerały, [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] na pewno nie zaszkodzą..
najważniejsze posiłki
-śniadanie,posiłki przed i po treningu wysoko białkowe i węglowodanowe
-na noc energia z tłuszczy [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] to twaróg chudy lub odżywka kazeinowa
generalnie im bliżej nocy tym mniej węgli..chyba,że trening wieczorem wtedy normalnie szamiemy posiłki koło treningowe
szmyt jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-2012, 09:16
Moderator
Super Expert

Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

Jakie masz [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , któe chcesz dać zamiast posiłku?? Jaki typ budowy ciała?? 250 g płątków to bardzo dużo, zjesz tyle?? Ja 100 g czasem ma kłopot by zjeść bo zapycha mocno... Twaróg w drugim posiłku jak poprzednicy wspomnieli zamienił bym na mięso i pieczywo ciemne, razowe, pumpernikiel... Na noc 150 g twarogu akurat uważam, że może być i starczy z masłem orzechowym czy innymi zdrowymi WNKT. 250 g twarogu to 50 [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , i na noc ser a właściwie taka ilośc może spowodować, nocne przebieżki do toalety bo będziesz sikać tyłkiem Ten 1 posiłek co masz, to zrób sobie z tego omleta (pewnie o tym pomyślałeś) to taką blache omleta cieżko zjeść a mi tyle wychodzi ze 100 g płatków. Kuraka zwiększ wszędzie do 150 g około.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-2012, 10:42
Użytkownik
Nowicjusz

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] jest do wyboru jeszcze nie zakupiłem.
Typ budowy ciała to ektoformik.
Płatki owsiane zjadam bez problemu, tym bardziej że to jest mój pierwszy posiłek.

4,7g węgli na kg ciała
2,8g [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] na kg ciała z czego około 2 a 2,2 to białka zwierzęce.
0,8g tłuszczy na kg ciała

Jeśli chodzi o posiłek piąty to celowo nie ma tam węgli gdyż powoli wyciszam już organizm do ostatniego posiłku i idę spać.
Gdzieś o tym czytałem że przedostatni posiłek ma być bez węgli ale nie pamiętam gdzie. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Szczerze mówiąc podasz węglowodanów jest dość niska tym bardziej że jestem ektoformikiem, ale wszystko jest celowe bo chcę dobrze wyczuć swoje zapotrzebowanie by później móc lepiej operować swoim organizmem i oczywiście wszystko będzie łatwiej się układało przy kolejnej diecie.

Więc :

Posiłek 2 będzie wyglądał tak:

ryż 50g
kurczak pierś 100g
oliwa z oliwek 10g

W całości prezentuje się to tak:

Posiłek 1
Płatki owsiane 250g
jaja 4szt.
10g oliwy z oliwek

Posiłek 2
ryż 50g
kurczak pierś 100g
oliwa z oliwek 10g

Posiłek 3 (przed treningowy)
Ryż biały 100g
Pierś kurczaka 100g

Posiłek 4(po treningowy)
Ryż biały 150g
Pierś kurczaka 100g

Posiłek 5
Tu będzie jakieś białko (odżywka) około 30g

Posiłek 6
Twaróg chudy 150g

Mam jeszcze pytanie na temat warzyw w jakim celu są one umieszczane w dietach? Tylko w celu by zapchać żołądek i nie czuć głodu? Wiem że posiadają wiele witamin itd ale ten fakt chcę pominąć.
Tuxedos jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2012, 14:57
Moderator
Super Expert

Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

Co do posiłku i wyciszenia, to są różne możliwości. Znam nawet osoby, co jedzą węgle złozone na ostatni posiłek, bo wtedy organizm więcej serotoniny produkuje, przez co lepsza jakość snu jest, ale na wszystko trzeba znależć swój sposób i złoty środek. Ja osobiście ze względu zalewania sie fatem, jem białkowo-tłuszczowy posiłek na końcu dnia, a pozostałe mogą spokojnie się węglowodany znaleźć i nawet powinny A skoro jesteś ekto, to nie masz tendencji do zalewania stąd śmiało możesz zjeść ww na przedostatn posiłek. Te płatki nadal mnie przerażają, ale skoro lubisz i wciśniesz to ok Byleś tylko nie był zbyt ociężały po tym, a płatki możesz również na musli zamienić, dodatkowe owoce i walory smakowe masz przy okazji. w 2 posiłku daj też cały worek (100 g) ryżu i był bym bardziej za taką opcją, a na śnaidanie płatki do 200 ogranicz i się wyrówna bilans kcal w posiłkach daj po 150 g kuraka (przynajmniej przed i po treningu). Posiłek gdzie masz [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] możesz z niego zrezygnować (zachowasz i tak 5 posiłków i odstęp między nimi około 3 h) i białko weź od razu po treningu wypij najlepiej z carbo / waxy w ilości 30-50 g cukrów prostych. W ten sposób od razu wypełnisz po treningu tzw. okno anaboliczne, dostarczajać kompleksu aminokwasów EAA+ [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] jak i cukrów uzupełniającyh glikogen w mięśniach. A skoro białko możęsz wybraćdowolne to kup jakiś izolat bo najszybciej się wchłania
A co do warzyw, to głównie ze względu wtamin, lepszej perystaltyki jelit, lepsze oczyszczenie, antyoksydacje organizmu itp.

Ostatnio edytowane przez TELEWIZOR ; 11-06-2012 o 15:49
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
TELEWIZOR otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
Tuxedos (11-06-2012)
Zasady postowania