Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online
Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Trening i plany
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 29-01-2016, 15:25
Moderator
Super Expert

Podziękował: 0
Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach
Domyślnie Odp: Czy w 10 miesięcy jest możliwy efekt ?

spróbuj jak najbardziej. Tłuszcze nasycone również możesz spożywać jak masło boczek itp. Po prostu unikaj długo smażonych potraw i głębokiego oleju, bo to jest niebezpieczne jak tłuszcz przechodzi z cisgenicznego w transgeniczny. Nawet możęsz później zejść do 1.5 węgli na kg mc a tłuszczu podbić.
TELEWIZOR jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-2016, 16:36
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 24
Dostał 2 razy "Dzięki" w 2 postach

kurde telewizor, trochę już mnie to zaczyna denerwować, czytam dziś już o dietach jakieś 3-4 godziny, i już mam mętlik, w jednych artykułach radzą nie stosować low carb, bo bardziej mięśnie spala, w innych piszą, że low carb jest okej, ale rano bez węgli, jeszcze w innych low carb, ale węgle na śniadanie, i przed oraz po treningu, w jednych. Przeczytałem na kilku forach i wszędzie inaczej i wszędzie autor udowadnia, że to on ma rację, a ci inni piszą głupoty. Toż to człowieka może szlak trafić.

Wyliczyłem se zapotrzebowanie kaloryczne przy mojej wadze 91 kg na ok. 3400 kcal i przy treningach 5 razy w tygodniu, moje treningi to fbw 50-60 min x 3 i po nich do 30 minut bieganie dość szybkie, oprócz tego interwał raz w tygodniu i halówka lub 60 minutowe wybieganie raz w tygodniu, może z 2-3 razy w miesiącu basen. Obliczam zapotrzebowanie kaloryczne i tyle ile kalkulatorów, tyle różnych wyników. W jednym 3520, w innym 3404, w innym 2400, jeszcze w innym 2767...

Mi tylko chodzi o nic więcej jak spalić tłuszcz nie paląc przy tym mięśni, a im więcej czytam, tym mniej wiem, bo każdy artykuł przeczy innym. Ale pod artykułami sporo ludzi pisze, że węgle muszą być obniżone, a minimum to 200 g węgli na dobę, więc się ku temu przychylam, ale muszę zrobić wszystko, żeby nie stracić nic lub prawie nic z mięśni.

Ostatnio edytowane przez chiacynt ; 29-01-2016 o 16:48
chiacynt jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-2016, 18:31
Moderator
Super Expert

Każdy ma inny organizm, więć na każdego co innego zadziała. Ja bym zrobił rotacje węglami skoro masz mętlik i wtedy masz dni wysokie i niskie, średnie sobie daruj a kalorie rób tygodniowo żeby był bilans ujemny. Jak chcesz jeszce większy mętlik to sprawdź sobie DO (dieta optymalna) kwaśniewskiego. I nie ma to nic wspólnego z olkiem i finlandią czy innymi trunkami Bo tam w ogóle masz [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] i węgli mało a tłuszczu głównie
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
TELEWIZOR otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
chiacynt (30-01-2016)
stare 30-01-2016, 18:58
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 4
Dostał 7 razy "Dzięki" w 7 postach

Ogólnie to jest tak, że ustalasz sobie jakaś tam pulę [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , która ma za zadanie budować albo utrzymać masę mięśniową, a reszta to jest twóje paliwo, z czego czerpiesz energię. A surowcem energetycznym, że tak powiem, są węgle i tłuszcze. I tutaj zaczynaja się rozbieżności, bo różne organizmy reagują różnie na proporcje tych dwóch kompnentów. Ogólnie jakaś tam ilość tłuszczy MUSI się znaleźć w Twojej diecie, bo to są rzeczy potrzebne np do prawidłowego funkcjonowania Twojego układu hormonalnego (ale też miliona innych rzeczy). Z tym, że jedni wolą high-carb, inni low-carb, inni Keto... Musisz poznać swój organizm. Ja osobiście, jestem zwolennikiem diety gdzie tłuszczy jest sporo i uważam np dietę samuraja za bardzo spoko opcję, ale no tak jak mówię, pomysłów na dietę jest bardzo wiele, ważne żebyś dobrał to pod siebie, bo ktoś Ci może powiedzieć, że coś jest 100% skuteczne, podczas gdy na Ciebie zupełnie nie zadziala. Z pewną stratą mięśni musisz się pogodzić, ale dopóki bedziesz dzwigać ciężko i trzymać [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] w ryzach, nie powinno być dużych spadków. Jeśli chodzi o to ile kCal dla Ciebie jest ok, to poprostu musisz robić pomiary wagi. Najlepiej co tydzień o stałej porze (najlepiej po kupie z rana naczczo) i patrzysz czy waga schodzi czy stoi w miejscu, obierasz sobie jakieś przyzwoite tempo redukcji (strzelam w 0,5 kg na tydzień) i wsłu****esz się w swój organizm i ciśniesz.
3sztof jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
3sztof otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
chiacynt (30-01-2016)
stare 30-01-2016, 19:22
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 10
Dostał 45 razy "Dzięki" w 35 postach

Chiacynt zawsze możesz zastosować tą dietę
a tak na serio zdecyduj się na którąś przyjmij jej ogólne założenia i powoli kalibruj pod siebie ludzie zbyt dużą wagę przywiązują do cyferek i matematyki powinieneś z czasem wyczuwać kiedy kalorii jest za dużo kiedy za mało wydatek energetyczny też się różni każdego dnia dochodzą różne nieprzewidziane aktywności lub ich brak więc trzeba być elastycznym uczyć się siebie i ufać swoim decyzjom bo obecnie widzę trend ludzi z kartkami z rozpisaną dietą i treningiem którzy trzymają się tego sztywno , ja zrobiłem w tamtym roku formę pod zawody nie wiedząc nawet ile kalorii spożywam byłem na takim zmodyfikowanym przez siebie keto , w temacie masz czy w dziesięć msc jest możliwy efekt to poniżej masz foto mojej 7msc przemiany z zeszłego roku foto powisi tak z dzień potem usunę

Ostatnio edytowane przez subaraszi ; 01-02-2016 o 01:01
subaraszi jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
subaraszi otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
chiacynt (30-01-2016)
stare 30-01-2016, 23:49
Użytkownik
Nowicjusz

dzięki, podbudowaliście mnie pozytywnie, super przemiana subaraszi !
chiacynt jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-2016, 08:17
Moderator
Super Expert

3sztof-tak jak mówisz.. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] do utrzymania lub budowy masy ok rozumiem o co chodzi Tobie. ale kwestia węgli i tłuszczu jako paliwa to już tak do końca nie jest. bo jeżeli masz dostarczane węglowodany, to wtedy z tłuszczu nie czerpiesz energii, a właściwie dopiero po uszczupleniu glikogenu stąd aeroby po treningu się robi. Więc jeżeli chcesz tłuszczu jako źródła enegii to aeroby po siłce czy cardio kiedy zapas w mięsniach gliko masz mniejszy, bądź przejść własnie na diete tłuszczową. Z czego eż podaż białka nie może być za wysoka, ponieważ organizm z tłuszczu czerpie energie jako ostateczność, czyli najpierw będzie wolał przerobić [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] w węglowodany i dać jako energie. Dlatego też tłuszcze przy diecie węglowodanowej bardziej służą do reakcji tych potrzebnych jak powiązany jest testosteron z cholesterolem i [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] w tłuszczach rozpuszczalne etc. Ale na pewno nasz organizm nie będzie czerpał energii z tłuszczu jak ma do wyboru węglowodany. Dlatego własnie metoda pirwszego miesiąca jest prób i błędów żeby się wbić w redukcje co działa i jak. A wiem też z doświadczenia że mając diete tłuszczową można spokojnie więcej kalorii przyjmować nie martwiąc się o tycie. Gdzie na węglach diete miałem około 2200 żeby nei zalewało a wysiłku było sporo, tak na tłuszczowej mam prawie 3 tysiące i już mniej wysiłku z braku czasu i innych priorytetów a efekty niebo lepsze.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
chiacynt (01-02-2016)
stare 13-05-2016, 12:14
Użytkownik
Nowicjusz

ile przerwy powinno się zrobić po 7,5 miesięcznych ćwiczeniach, gdzie ostatnia przerwa tygodniowa była 4 miesiące temu.
Coś mnie bark boli, ból przeszedł po kilku dniach, zacząłem ćwiczyć, i zaczęło znowu boleć, ostatnio basen i znowu ból, tak myślę, z 2 tygodnie przerwy powinno dobrze mi zrobić, a jedynie redukcja nadal - treningi interwałowe i aerobowe nadal z podażą [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] 2g/kg i [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] przed i po oraz suplementacja kreatyną w niewielkich ilościach.
chiacynt jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-05-2016, 08:02
Moderator
Super Expert

Nie ma odpowiedzi. Tak długo aż nie poczujesz się lepiej. Możesz zrobićtydzień roztrenowania 2 tyg przerwy i powrót do treningów powoli.. Jak nie ma stagnacji czy kontuzji śmiało możesz cały czas ćwiczyć.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
chiacynt (04-07-2016)
stare 20-05-2016, 08:42
Użytkownik
Dobry paker

Dostał 4 razy "Dzięki" w 4 postach

Przerwa powinna być minimalna, najlepiej z góry nie planować a spróbować w trakcie wyczuć moment kiedy będziesz na sile, żeby trenować.
Odpowiedź z Cytatem
Moose otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
chiacynt (04-07-2016)
Zasady postowania