Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Piperine 95 - 90tabs. - OSTROVIT

Kawa Zielona Mielona - 500g - VIVIO

Vitamin D DROPS - 30ml - OSTROVIT

Newsletter

Dostawa

48972.png

Certyfikaty

SUPER PROMOCJE

Newsletter

Dostawa

Newsletter

Dostawa

48972.png

Certyfikaty

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Trening i plany
Odpowiedz

Narzędzia wątku
stare 22-09-2015, 09:22
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 24
Dostał 2 razy "Dzięki" w 2 postach
Domyślnie Odp: Czy w 10 miesięcy jest możliwy efekt ?

to może ktoś z Was w wolnej chwili rozpisałby mi trening biorąc pod uwagę, że dysponuję ławka prosta/skośna, gryf prosty, sztangielki i obciążenie.
Bez nóg. No i jakie [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] miałbym kupić dla przyśpieszenia efektów? Wszelkie inne rady będę wdzięczny co do ewentualnego wyeliminowania błędów.

1 dzień treningu klata i triceps:

klata: wyciskanie prosta 3 serie 10-8-6, skośna 3 serie 10-8-6, rozpiętki skośna 3 serie po 10-12 powtórzeń
triceps jeszcze nie wiem jakie ćwiczenia ale 2 ćwiczenia po 3 serie i w każdej serii 10-12 powtórzeń, będzie dobrze?

2 dzień treningu barki i biceps:
barki podnoszenie sztangi z przodu siedząc 3 serie po 8-10 powtórzeń, to samo siedząc ale zza głowy i ewentualnie unoszenie sztangielek bokiem(nie pamiętam dokładnej nazwy tego ćwiczenia)
biceps uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 5 serii w pierwszej 20 powtórzeń, potem po ok 8-10-12.
ćwiczenie jakieś na najszerszy grzbietu 4 lub 5 serii.

3-4-5 przerwa (być może w któryś z tych dni jakiś interwał lub wybieganie, bo nie chciałbym do 0 ograniczyć treningu biegowego, ale, mogę go ograniczyć o 60%, do 2 treningów tygodniowo i to wybrać treningi krótsze - czy to wystarczy, czy też muszę bieganie jeszcze bardziej, lub całkowicie wyeliminować ?)

6 dzień to co w 1
7 dzień to co w 2

potem z znowu 3 dni przerwa z ewentualnie jakimś treningiem biegowym.

Prośba o rady z planem treningowym, bo ten pewnie mój jest średni, a może doświadczeni koledzy pomogą mi go ułożyć żeby jak najbardziej zmaksymalizować przyrost mięśni.
Jak zacznę od października, może do marca-kwietnia da radę zrobić mięśnie, a potem ostra redukcja.
chiacynt jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Body Attack YamBam - KOKOS NOWY!
stare 22-09-2015, 12:21
Użytkownik
Expert

Podziękował: 18
Dostał 26 razy "Dzięki" w 25 postach

Jak upierasz sie zebez nog to rozpisalbym to na 3 dni treningowe:
1. Plecy +...
1 dzien przerwy
2. Barki +...
1 dzien przerwy
3. klatka +...
2 dni przerwy

Te kropki to biceps, triceps i brzuch, dopasowujesz i rotujesz dowolnie z duzymi partiami miesniowymi.

Ilosc serii:

Plecy, barki, klatka piersiowa - 14 - 18 (ja robie po 20 i wiecej)
Biceps, triceps, brzuch - 8-10 (ja robie po 12 )

Ilosc powtorzen w serii proponowalbym w takim zakresie:

Barki -> 10 - 16 powt.
Klatka piersiowa -> 6 - 16 powt.
Plecy -> 8-16 powt.
Biceps -> 6 - 14 powt.
Triceps -> 4 - 8 powt.
Brzuch -> 10 - 18 powt
To w zaleznosci od budowy.
A cwiczen ze sprzetem ktory posiadasz jest cale mnostwo
simonpeck otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
chiacynt (22-09-2015)
stare 22-09-2015, 12:59
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
profilhaibay27 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2015, 20:11
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 62
Dostał 38 razy "Dzięki" w 38 postach

No chiacynt proponuje z klatką trenować biceps, triceps przy klacie mocno pracuje, więc dobijać go nie ma zbytnio sensu.
Kulturystyka bez treningu nóg to jak rosół bez makaronu czym prędzej zacznij trenować nogi na początek (przysiady z hantlami,wykrok)
Triceps w dniu z barkami.
Dla Mnie najlepiej działa ustawienie:
Pn. klatka+biceps+przedramię
wt. Full nogi+ brzuch ( co do treningu brzucha, możesz wykonywać setki skłonów super wzmocnisz go, ale "kaloryfera" jak nie schudniesz nigdy nie zobaczysz...... (tylko moja uwaga)
śr. wolne
czw. Barki +triceps
pt. Plecy
sb i n wolne
Oczywiście dla Mnie 45 latka dobrze jest po treningu zrobić 30 min orbiteka , przed nim [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
BCAA przed i po treningu szczególnie przed aerobami.
Powodzenia
mamiroma4 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
mamiroma4 otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
chiacynt (23-09-2015)
stare 23-09-2015, 10:26
Moderator
Super Expert

Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

Jeżeli lubisz halówke to graj kto Ci broni. Najlepiej to zrób to w dzień wolny od treningu żeby nei obciążać organizmu. Nikt Ci też nie broni cardio interwałów itp. Na masie też cardio możesz śmiało na czczo spacery szybsze marsze robić jak i po treningu około 30 minut leki trucht. Wliczaj to do utraty kalorii żebyś pomimo wszystko miał jednak kalorie na plusie i tyle. Lepiej dla Ciebie jak będziesz się ruszał bo nie zastygniesz będziesz miał kondycji i gibkość a nie sztywno tylko zrobić mięśnie i tyle, więc jak najbardziej graj w piłkę jak masz możliwość tylko w wolne dni od siłowni.
W kwestii treningu to skoro nie chcesz tracić za dużo biegowych piłek itp to polecił bym FBW ale bez nóg w takim razie.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
TELEWIZOR otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
chiacynt (23-09-2015)
stare 23-09-2015, 14:38
Użytkownik
Dobry paker

Dostał 4 razy "Dzięki" w 4 postach

Nierobienie nóg to trochę głupota i wiem to na swoim przykładzie. Mimo że nogi mam dosyć mocne, to dopiero jak je zacząłem robić to poczułem różnicę. Wrzuć chociażby jakieś przysiady do tego treningu i będzie ok
Odpowiedź z Cytatem
Moose otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
chiacynt (23-09-2015)
stare 23-09-2015, 15:58
Użytkownik
Nowicjusz

czyli albo FBW, albo trening tradycyjny, przy FBW trening całego ciała, ale mniejsza ilość serii i rodzajów ćwiczeń na daną partię,ale częstsze treningi natomiast przy tradycyjnym treningu rozpiska poszczególne partie w poszczególne dni i wtedy dana partia jest katowana większą ilością serii i ćwiczeń, ale rzadziej.

To [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] też stosować przy halówce, czy cardio? BCAA faktycznie daje takie efekty dobre?
Jakieś odżywki zakupić na start, pewnie jakąś białkową lub białkowo-węglowodanową bym musiał kupić, żeby na plusie kalorie trzymać, a [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] , od razu, czy po 3 miesiącach?

Może jeszcze jakieś [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] zakupić, które naprawdę coś dadzą, poprawią, polepszą przyśpieszą uzyskanie efektów?
chiacynt jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-09-2015, 18:06
Użytkownik
Super Expert

Podziękował: 62
Dostał 38 razy "Dzięki" w 38 postach

No więc [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] to aminokwasy rozgałęzione innymi słowy czyste [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] .W czasie aerobów na energię organizm przez pierwsze( do 20 min) przeznacza glikogen( węglowodany zgromadzone w wątrobie i mięśniach) ale ! Jak idziesz na aero na czczo czyli np. po nocy to teoretycznie organizm jest pozbawiony glikogenu więc nasz nieoceniony mózg zacznie rozkładać na aminokwasy nasze ciężko zapracowane białko ustrojowe.
Dla Kogoś kto chce tylko schudnąć nie ma to znaczenia, ale dla kulturysty ogromne.To dotyczy także aerobów po treningu siłowym gdzie duża ilość glikogenu wykorzystana została na trening siłowy. BCAA około treningowo.
Jeżeli mówimy o bilansie dodatnim to głownie węglami regulujesz, [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] nie ruszaj tzn 2 do 2,5 g/kg węgle 5 do 6 g /kg tłuszcze 1 do 1,5 g/kg ale tłuszcz z ryby,olej lniany,masło orzechowe.Musisz obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, nie podaje strony bo admin tego zabrania , ale wpisujesz w google i masz Jeżeli chodzi o białko to na rynku masz tyle firm,smaków, że ciężko polecić, ale co z tego ,że na 100 g dużo białka( no bardzo ważna sprawa) ale jak smak ohyda i nie można rozmieszać bez blendera to po nic taka odżywka.Ja stosuje sprawdzone smakowo np.AMIX WHEY PURE FUSION smak pinacolada, albo Olimp Whey Protein smak ice coffe smak zaje....... rozpuszczalność w 100% skład ok co do ceny, owszem są i lepsze odzywki, ale dla Mnie cenowo niedostępne Trochę się rozpisałem,ale pytanie tak zadałaś,że i tak wszystkiego nie napisałem koledzy dopiszą
mamiroma4 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
mamiroma4 otrzymał "Dzięki" za ten post od użytkownika:
chiacynt (23-09-2015)
stare 24-09-2015, 08:43
Moderator
Super Expert

Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

W kwestii nóg się wypowiem. Jeżęli na prawdę dużo robisz interwałów i biegasz za piłką itp, to nie ma co przesadzać z nogami jeżeli są już umięsione. Albo można zrobić strikte siłowe ćwiczenia żeby mieć siłe, ale i tak podczas biegania to wykop ćwiczysz y strzały mocne, więć nie ma co przeadzać. Ale dodać w sumie możesz, tylko nie tyraj ich za mocno.

Chiacynt- skoro masz jużjakiś staż to przejdź na FBW ale dzieląc partie mięśniowe oddzielnie. W sensie nie rób typowych FBW opierając się na podstawowych ćwiczeniach, tylko zrób po ćwiczeniu czy dwóch na każdą partie, czyli klatka 2 ćwiczenia, plecy 2 ćwiczenia, barki,biceps triceps po jednym i na brzuch jedno lub dwa ćwiczenia. Nogi również możesz dać jedno ćwiczenie po 4 serie albo dołączyć do pleców do MC.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-09-2015, 14:42
Użytkownik
Nowicjusz

a to fbw co ile dni robić? jeszcze mam kilka dni na doprecyzowanie planu i szczegółów. ile serii i powtórzeń robić przy tym fbw?
Przy kaloryczności plusowej przy treningach fbw można liczyć na dobre przyrosty?

możesz mi telewizor rozpisać taki mały plan treningowy na to fbw, jakie ćwiczenia, ile mniej więcej serii i jakie dni.
Czy w taki sposób jest dobrze:
1 dzień załóżmy poniedziałek
klatka 3 serie po 12-10-8 powtórzeń na ł. prostej
to samo na skośnej

barki wyciskanie zza głowy 3 serie i z klatki 3 serie też 12-10-8 oba na siedząco

biceps stojąc 5 serii uginanie ramion ze sztangielkami 20-15-12-10-8

triceps 4 lub 5 serie jeszcze nie wiem jakie ćwiczenie

na plecy na najszerszy jeszcze z 4 serie czegoś chyba to będzie dobre:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]

i tyle.

Może ktoś poradzić, czy dobre ćwiczenia, ewentualnie podrzucić lepszy plan treningowy.

Rozumiem, że wszystkie te partie ćwiczyć w jeden dzień, czy te około 25-30 serii wszystkich ćwiczeń nie przetrenują mnie ?

wt halówka
śr wolne
czw interwał lub bieg na 10 km
piątek fbw
sobota wolne lub interwał
niedziela wolne
chiacynt jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania