Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online
Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA ONLINE > Zdrowie i uroda
stare 20-03-2016, 21:43
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 0
Dostał 3 razy "Dzięki" w 3 postach
Domyślnie ból szyi

Witam na zdjęciu zaznaczyłem gdzie dokładnie wybrałem zdjęcie z internetu na którym najlepiej będzie widać. Teraz napiszę o co dokładnie chodzi. 2 miesiące temu naderwałem sobię szyję w tym miejscu co zaznaczyłem na czerwono na zdjęciu i zrobiłem 2 tyg przerwy smarowałem maściami i przeszło ale problem powrócił gdy robię ćwiczenia takie jak podciąganie sztangi wzdłuż tułowia i na szrugsach na żadnych innych ćwiczeniach nie odczuwam bólu druga sprawa jest taka że jak dotkne się w miejscu które zaznaczyłem na czerwono to coś przskakuje tam i gdy przeskakuje to odczuwam bardzo silny ból w karku i kaptórach co to waszym zdanie może być maści nie pomagają
zdjęcie w załączniku
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
2016-03-20_22.28.02.jpg  
speedo12 jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
Body Attack YamBam - KOKOS NOWY!
stare 21-03-2016, 08:15
Użytkownik
Nowicjusz

Podziękował: 17
Dostał 4 razy "Dzięki" w 4 postach
Domyślnie Odp: ból szyi

Nie rób tych ćwiczeń gdzie cię pobolewa. Do tego nie rób skosu do góry ani OHP oraz podciągania na drążku. Jak robisz klatkę to tylko sztangą na płaskim od deseczki albo owiniętą czymś aby nie było pełnego zakresu ruchu. Popmek na poręczach też nie rób. To jest jakieś przeciążane wynikające z pracy barków lub ich złego ustawienia. Oczywiście zawsze lepiej zgłosić się do lekarza.

EDIT: Zrób taki test i weź ręce w pozycji na krzyż stojąc i ściągaj je wyprostowane w poziomie do środka(tak jak na bramie ale kąt 90 stopni między ciałem a rękami). Zobacz czy czujesz ból. Porotuj też barkami, przód tył góra dół.
Lee Sin jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-2016, 09:08
Użytkownik
Bywalec

Dostał 3 razy "Dzięki" w 3 postach

Zrobiłem ten test i nie boli tak jak ci mówiłem że na żadnych innych ćwiczeniach nie czuję bólu nawet na martwym czy na innych ćwiczenia tylko na tych dwóch i właśnie coś tam w tej szyi przeskakuje przy dotknięciu w tym miejscu tak jakbym krtanią przesunął i właśnie wtedy boli w karku
speedo12 jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-2016, 17:10
Moderator
Super Expert

Dostał 296 razy "Dzięki" w 285 postach

Lee sin- to żę mu doradzić aby czegoś nie robił nie zdiagnozuje sprawy... Prawdopodobnie naderwałeś ścięgna, a to nie wyleczy się w tyg. Ból stan zapalny minie ale nie wyleczysz bo to trwa długo. Idź do lekarza specjalisty i Ci doradzi konkretniej zleci badania ewentualne. Uważam że to ścięgna naderwane i przez miesiąąc ma prawo pobolewać. Jak boli Cię przy ćwiczeniu to nie rób tego bo tylko możesz stan poglębić i z zapalanego wejdzie w przewlekły. Z doświadczenia wiem, że na ścięgna to magnez i [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] z grupy B szczególnie wspomagają proces naprawy. Ale to i tak będzie dokuczało dłuższy okres czasu, więć trenowanie z bólem nie jest mądrą opcją.
TELEWIZOR jest offline  
Odpowiedź z Cytatem
Zasady postowania