BODY ATTACK SOSY ZERO

Białka roślinne powodują przyrost tkanki tłuszczowej

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 22. Styczeń 2018 Dodane przez: KO Team
Jeśli sportowcy opierają swoją dietę głównie na białkach roślinnych, nie uwzględniając ich profilu aminokwasowego, mogą mieć problemy z nadmiernym wzrostem tkanki tłuszczowej. Badanie zostało przeprowadzone na zwierzętach i opublikowane w Journal of Nutrition przez amerykańskiego dietetyka i eksperta ds. Fitnessu Layne Norton [biolayne.com] z Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign.

Badanie

Norton przeprowadzi eksperyment na czterech grupach szczurów. Każda z grup otrzymywał paszę składającą się z 16% białka, trzy razy na dobę przez 12 tygodni. Jedna grupa przyjmowała białko z pszenicy, druga z soi, trzecia z jaj, a czwarta z serwatki.

Wyniki

Najbardziej zauważalnym efektem było to, iż białko pszenicy pobudziło wzrost masy tłuszczowej. Pod koniec eksperymentu szczury w grupie przyjmującej białko pszenicy, miały ponad 20% więcej tłuszczu niż szczury w innych grupach.

Po 2 i 12 tygodniu badania Norton zmierzył, jak wiele białek mięśniowych powstaje po posiłku. Serwatka dostarczała najsilniejszego bodźca anabolicznego, białko pszenicy najsłabszego.Norton sądzi, że wpływ białka na bodziec anaboliczny czy wzrost tkanki tłuszczowej leży głównie w ich profilu aminokwasowym. Serwatka, białko o największej skuteczności, zawiera znacznie więcej BCAA, leucyny, lizyny, metioniny i treoniny niż inne białka. To odróżnia go w znacznym stopniu od składu aminokwasowego białka roślinnego. W celu uzyskania optymalnych wyników zalecane jest dobrej jakości białko jak Body Attack 100% Whey.

Meal Distribution of Dietary Protein and Leucine Influences Long-Term Muscle Mass and Body Composition in Adult Rats


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Roughneck - Kolekcja wyjątkowych, hardcorowych koszulek. Dzięki nim wybijesz się z tłumu!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz YouTube

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Białka roślinne powodują przyrost tkanki tłuszczowej

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin
igu
2018-01-29, 09:03

To jak wytłumaczą fakt, że niektórzy weganie są w stanie zbudować masę mięśniową? Kwestia odpowiedniego doboru białek roślinny i zamiast tkanki tłuszczowej wzrastają mięśnie. Dodatkowo dorzuca się dawkowanie dwóch tabsów dziennie LargoMass, który w całkowicie naturalnym składzie zawiera argininę i naturalny booster teścia. W wyniku tego tkanka mięśniowa regularnie się rozrasta.