Beta-alanina u starszych: +80% karnozyny!

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 28. Sierpień 2015 Dodane przez: Sebastian


Zamiast 54,90 PLN teraz wylko 19,00 PLN (Oszczędzasz: 35,90 PLN!)

Beta-alanina jest nie tylko interesująca dla zdrowych sportowców siłowych, którzy chcą lepiej trenować. Aminokwas ten może pomóc starszym, które chcą zachować sprawność, udowodnili to naukowcy z Uniwersytetu w Sao Paulo.

Naukowcy wkrótce opublikują artykuł opisujący eksperyment na 18 osobach w wieku między 60 a 80 rokiem życia. Sześciu z nich podawano placebo codziennie przez 12 tygodni, a pozostałym dano 3,2 g beta-alaniny każdego dnia.

Preparat, który zastosowano w badaniu to Carnosyn, produkowany przez American Natural Alternatives International, który również częściowo finansował badania. Osoby przyjmowały jedną połowę dawki po obiedzie a drugą po wieczornym posiłku.

Po upływie 12 tygodni badacze zmierzyli stężenie karnozyny w mięśniach badanych. Karnozyna jest dipeptedem, który umożliwia komórkom mięśniowym pracować przez dłuższy czas. Jest, to bufor, który neutralizuje jony wodoru, uwalniane podczas wysiłku fizycznego. Komórki mięśniowe syntezują karnozynę z beta-alaniny i aminokwasu L-histydyny. Nasze ciało zawiera masy L-histydyny, ale tylko ograniczone ilości dostępnych dla beta-alanin. Dlatego uzasadnione jest stosowanie beta-alaniny.

Biorąc ją jako dodatek, zwiększa się syntezę karnozyny o 60-80%. Dotyczy to także młodych osób jak i w podeszłym wieku.
Naukowcy podali badanym beta-alaninę przed treningiem i ponownie pod koniec treningu. Podczas pierwszych ćwiczeń badani mieli za zadanie biegać na bieżni tak długo, jak to było możliwe [TLIM]. Uczeni zauważyli poprawę w grupie przyjmujących beta-alaninę. Im wyższy wzrost stężenia karnozyny w mięśniach, tym dłużej można wykonywać wysiłek fizyczny.

Innym razem naukowcy kazali grupie eksperymentalnej chodzić na bieżni, stopniowo zwiększając prędkość [TTE]. Beta-alanina wykazała postęp w tym teście. Wzrosło także stężenie karnozyny w mięśniach badanych.

Suplementacja beta-alaniną prawdopodobnie jest jednym z niewielu sposobów opartych na diecie, która może pomóc opóźnić spadek funkcji mięśni” - podsumowują naukowcy.


Zamiast 54,90 PLN teraz wylko 19,00 PLN (Oszczędzasz: 35,90 PLN!)


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Beta-alanina u starszych: +80% karnozyny!

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin
Ben
2015-05-05, 19:49

Andrzej63: Abyś sam te badania sprawdził w całości i zdecydował czy im wierzyć czy nie, całkiem proste.

Andrzej63
2015-05-05, 13:54

Nie wiem, po co zamieszczać wyniki z takich sponsorowanych badań???

BODY ATTACK