BODY ATTACK SOSY ZERO

Ben Tells: Geneza śmierci - wada serca, sterydy, clen i T3

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 5. Listopad 2019 Dodane przez: KO Team

Autor: Ben Tells (https://www.instagram.com/ben_tells)

Jak wiecie, jedna z moich misji jest uświadamianie normalnych trenujących, którzy NIE planują żadnych startów kulturystycznych, że cykle składające się z egzotycznych środków oraz zbyt wysokich dawek nie są dobrym wyborem i jeśli jesteś normalnym Kowalskim, to radze ci się skoncentrować na podstawowych środkach, a raczej na długi, długi czas na jednym, którym jest testosteron i ewentualnie iść w kierunek GH, peptydów jak CJC/Ipamorelina itp., MK-677 i naprawdę dobrych i działających suplementów, jak białko, CREAZ ATP itd. zamiast dodawać coraz więcej szkodliwych środków typu trenbolon, boldenon (czytaj też "Ben Tells: Boldenon a uszkodzenia nerek"), deca itd.

W tym roku w Niemczech zmarł właśnie taki kulturysta, a jego śmierć stała się dobrym showcase/przykładem, który nam pokazuje, jakie czynniki muszą wystąpić, by zejść z tego świata.

34-letni mężczyzna został znaleziony w domu bez tchu i dysząc trzy godziny po treningu. W ciągu kilku minut jego serce nagle przestało bić, a próby reanimacji przez ratowników się nie powiodły. Według informacji jego dziewczyny, zmarły od sześciu miesięcy intensywnie trenował, ćwiczył na siłowni 5-7 razy w tygodniu. W mieszkaniu zmarłego znaleziono wiele środków dopingowych i leki na tarczycę. Dziewczyna stwierdziła, że zmarły nie cierpiał na żadne jej znane choroby i że nie stosował żadnych nielegalnych substancji dopingujących. Ponieważ w mieszkaniu zmarłego znaleziono sporo środków, badania zostały rozszerzone.

Tak więc poza rutynową sekcją zwłok przeprowadzono badanie histologiczne, analizę środków dopingujących, badanie parametrów kliniczno-chemicznych i systematyczną analizę toksykologiczną.

CHAPTER ONE: EGZOTYCZNE ŚRODKI

Więc zaczynamy, katastrofy czynnik numer jeden to duża ilość egzotycznych, bardzo szkodliwych i zupełnie niepotrzebnych środków.

Oto lista znalezionych AAS i suplementów diety:

 • Testosterone Enanthate 250mg
 • Testosterone Propionate 100mg
 • Oxyrox Oxymetholone (Anapolon) 50mg
 • Stanozolol (Winstrol) 10mg
 • Trenbolone Acetate 100mg
 • Ratiopharm Clomiphene 50mg
 • Spiropent (Clenbuterol) 0,02mg
 • Henning Thybon 100 (liotyronina = T3) 0,1mg
 • Jod 200mcg
 • Body Attack CreaZ
 • Body & Fit BCAA Amino
 • GN Narcotica Nitro Glycerine (cytrulina, arginina, glicerol)

Lista ta pokazuje, że mężczyzna nie dysponował zbyt dużą wiedzą, ponieważ środki jak clenbuterol, trenbolon, winstrol i anapolon są w dzisiejszych czasach, gdzie wiedza jest dostępna w internecie na wyciągnięcie reki, po prostu już nieużywane przez osoby, którym ważny jest ich własny stan zdrowia, szczególnie clenbuterol (z powodu jego fatalnego wpływu na układ sercowo-naczyniowy) w Niemczech już od ponad 15 lat nie jest stosowany (okay, zawsze się znajdzie ktoś, powiedzmy "prosto skonstruowany", do którego nie docierają takie informacje, nawet jak by je miał napisane dużymi literami nad łóżkiem).

Zawartość TSH była poniżej normy, trenujący brał więc hormony tarczycowe. Badanie antydopingowe krwi pokazało, że trenujący zażywał w tym momencie co najmniej clenbuterol, metke oraz winstrol i trochę wcześniej też trenbolon, którego koncentracja była już niska.

Badanie moczu wykazało boldenon, masteron, metke, winstrol, clenbuterol i clomid.

CHAPTER TWO: STAN FIZJOLOGICZNY

Zmarły ważył 132 kg przy 182 cm, jego BMI wynosiło 39,8. Był umięśniony i otyły. Mózg (1455g) i tkanki płuc (lewe płuco 670g, prawe płuco 840g) wykazywały obrzęk. Narządy wewnętrzne wykazały ostre przekrwienie. Serce ważyło 420g i wykazywało regularną zawartość tłuszczu. Osierdzie i wsierdzie poprawne. Zastawki serca nie wykazały żadnych oznak wcześniejszego uszkodzenia tkanek. Nie było oznak niedawnego lub starszego zniszczenia tkanki mięśniowej. Badanie ujawniło hipertrofie serca, przerost lewej komory (lewa strona: 22 mm; prawa strona: 7 mm). Autopsja jednak ujawniła wrodzony defekt: prawa tętnica wieńcowa o wąskim przekroju (średnica ok. 3 mm). Wszystkie pozostałe narządy nie wykazywały nieprawidłowości.

W tkance sercowej zmarłego znaleziono parvowirusa B19, który jednak do tego momentu nie dokonał jeszcze żadnych szkód.

Brak oznak zapalenia mięśnia sercowego, zwłóknień lub nekrozy. Komórki tarczycy wykazywały zmniejszoną aktywność, a także krwotok pęcherzykowy. Tkanka płuc wykazywała obrzęk i znaczne rozlane krwawienie pęcherzykowe. Tkanka mózgowa wykazywała znaczny obrzęk. Komórki nerki, nadnerczy i trzustki nie wykazywały nieprawidłowości.

Badacze tutaj źle interpretują zmiany w histopatologicznym badaniu serca i wnioskują, że zmarły nadużywał przez długi czas kortykosteroidy, sporo AAS dokują jednak do kortyzol- i aldosteronreceptorów, jak np. winstrol, nie wykazują jednak takiego samego działania, dlaczego ciało reaguje mocniejszym wyrzutem.

CHAPTER THREE: HORMONY TARCZYCY & CLENBUTEROL

Zmarły, pomimo że znaleziono tylko T3'ke musiał brać, jak pokazują wyniki krwi też T4 lub kombinacje T3 i T4. Już omijając, ze np. T3 NIE jest spalaczem tłuszczu, lecz przyspiesza ogólnie metabolizm, i działa w suprafizjologicznych dawkach kataboliczne, to T3 nigdy się nie zapodaje na start cyklu redukcyjnego, T3 używamy tylko i wyłącznie, kiedy podczas długiej redukcji tarczyca wyhamowuje i musimy uzupełnić. Lub oczywiście przy długotrwałym używaniu GH.

Nawet w samej ulotce znalezionego u zmarłego preparatu "Thybon" możemy przeczytać o działaniu hormonów tarczycy na układ sercowo-naczyniowy. Lekarze opisujący w tym showcase:

"Według informacji producenta „Thybon 100 Henning” lek jest przeciwwskazany u pacjentów, którzy cierpią na dusznicę bolesną (angina pectoris), niewydolność serca lub arytmię typu szybkiego, ponieważ leki na tarczycę mają wpływ na ciśnienie krwi i częstość akcji serca. Ponadto opisano działania niepożądane migotania komór i arytmii serca. W przedstawionym przypadku nie można wykluczyć, że lek na tarczycę spowodował niewydolność sercowo-naczyniową - szczególnie dlatego, że zmarły wykazywał patologie serca."

Kto kiedykolwiek stosował clenbuterol, ten wie, że na tym środku można nawet odczuć arytmie, ekstra bicia serca itp. Już zwykła dawka 2 tabletek dziennie może prowadzić do skutków bocznych, które opisuje producent leku "Spiropent": "Po tej pojedynczej doustnej dawce clenbuterolu, maksymalne stężenie w osoczu osiągnięto po 2–3 godzinach. Wystąpić mogą objawy i skutki sercowo-naczyniowe jak tachykardia, zaburzenia rytmu serca, wpływ na ciśnienie krwi i dodatkowe skurcze komorowe."

Jeśli wiec nie startujecie na imprezach typu Mr. Olympia, to NIE stosujcie sterydów razem z clenbuterolem i T3. Clenbuterol powoduje histopatologiczne zmiany, które można opisać jako plastyfikację serca, robi się ono faktycznie twarde, do tego mamy pogrubione ścianki, gdzie impulsy elektryczne już dość ciężko przenikają i tym samym grozi nam po prostu nagle zatrzymanie akcji serca.

Jeśli chcesz być zawsze na najnowszym stanie wiedzy, zalajkuj mój profil:
https://www.instagram.com/ben_tells

Źródła:

Death after misuse of anabolic substances (clenbuterol, stanozolol and metandienone), Lehmann et al, 2019
Information and direction for use Thybon® 20 Henning
Information and direction for use Spiropent 0,02 mg tablets


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Muscle Zone - Z kodem "KULT-B7" teraz wszystko 7% taniej!!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz Instagram

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Ben Tells: Geneza śmierci - wada serca, sterydy, clen i T3

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin