Daniel Wilk w Kulturystyka Online
Martyna Kazmieczak w Kulturystyka Online

Wróć   Kulturystyka Online Forum > KULTURYSTYKA I SPORTY SIŁOWE > Inne dyscypliny sportu
stare 14-01-2007, 19:51
Użytkownik
Bywalec

Podziękował: 0
Dostał 0 razy "Dzięki" w 0 postach
Domyślnie Bas Rutten i jego plany na 2007 r

Mistrz tajskiego boksu, Pancrase oraz UFC, trener, aktor, komentator, mąż, ojciec i samozwańczy "Najbardziej Przystojny Facet w MMA", Bas Rutten jest człowiekiem renesansu, jeśli chodzi o MMA. Udało mi się porozmawiać z "El Guapo" w pomiędzy jego miesięczną podróżą do ojczystej Holandii a seminarium na Arubie, aby dowiedzieć się, w jak wielu projektach ostatnio "maczał palce". Dzięki wielkie dla "Basiora" za udzielenie wywiadu PaulLazenby.com. Sprawdźcie to!

1. Na początek opowiedz o tym, czym "El Guapo" był zajęty ostatnimi czasy? (sprawy związane z IFL, seminaria, rodzina, itd.)

Miałem mnóstwo na głowie. Właśnie wrociłem z wędkowania w Meksyku, na które zabrałem kilku chłopaków z IFL. Trenowałem Krzysztofa do jego walki z Mike'iem Whitehead'em, którą myślę (i cała publiczność również) że wygrał. Niebawem zawitam na Arubę aby poprowadzić seminarium, zabieram tam również moją rodzinę, ponieważ nie widziałem ich od miesiąca. Dzień po powrocie jadę do Oakland na galę IFL, gdzie będę komentatorem, następnie treningi z chłopakami z IFL w Vegas, potem do Houston na gale IFL, gdzie będą walczyć; później przez tydzień będę prowadził kolejny kurs na instruktora, a następnie znów trenował swoich chłopaków do gali, która ma się odbyć 17 marca, na ktrórej zmierzymy się z drużyną Franka Shamrock'a. Strasznie zajęty!

2. Opisz po krótce swoją drużynę w IFL, zawodnik po zawodniku. Opowiedz też jak zdążyli się rozwinąć od wejścia w szeregi "Anakond"?

Chris Horodecki, wygląda jak dzieciak, ale to wilk w owczej skórze, chłopie ten młokos potrafi się naparzać Very Happy
Jay Heiron, świetny zapaśnik, dodatkowo bardzo poprawił swoją stójkę, ponadto jest bardzo dobry w parterze!
Benji Radach, również wyśmienitny zapaśnik, z dynamitem w rękach i świetnym parterem, będzie debiutował i naprawdę mam wobec niego wielkie oczekiwania.
Alex Schoenauer, wspaniałe Jiu Jitsu i obrona przed obaleniami, jego stójka poprawiła się diametralnie, uderza bardzo mocno.
Krzysztof Soszynski, przeżywa wzloty i upadki, aczkolwiek staje się lepszy z dnia na dzień!

3. Czym różni się drużyna od jednego fightera? Jest lepsza? Twardsza?

Wierzę, że jest lepsza, wszyscy trenują razem, jak rodzina, także zmniejsza to presję na poszczególnych zawodnikach. Oni wszyscy wzajemnie się wspierają, a dodatkowo mają swoje specjalności, które przekazali sobie nawzajem, są o wiele lepsi niż pojedynczy zawodnik, wierz mi, byłem tam i zapragnąłem być częścią drużyny. IFL to najwspanialsza rzecz, jaka mogła się przytrafić MMA. Płaca podstawowa, ubezpieczenie, bonusy, itd.

4. Wiele mówi się o WFA, odkąd Jeremy Lappen złożył swoją rezygnację. Jaki jest twój obecny status w tej organizacji? Skończeni są na dobre?

On jest moim menedżerem i zakończył współpracę z nimi. I tak nie mogę teraz walczyć z powodu mojego kolana i moich planów. Jeremy to świetny gość.

5. Jak goją się twoje kontuzje po zwycięstwie nad Ruben'em "Warpath" Villareal'em?

Sześć tygodni przed walką znów rozwaliłem moje kolano. Skoro promowali moją walkę tak bardzo, zacząłem tydzień w tydzień stosować środki przeciwbólowe, następnie na tydzień przed walką uszkodziłem sobie żebro i torbę Kick ass. Obecnie mogę już chodzić normalnie, jednak gdy trenuję muszę uważać w jaki sposób stawiam stopy. Mam częściowe naderwanie i zapalenie stawów. Niezła kombinacja, co? Jeśli naprawią mi łękotkę, zapalenie się pogorszy i nie będą już mogli nic na to poradzić.

6. Czy jest szansa, że niebawem znów ujrzymy "El Guapo" w ringu/klatce? Jeśli tak, czy będzie to w IFL czy gdzieś indziej?

Jeśli już, a jest to duże JEŚLI już, to będzie to w IFL. Kocham tą organizację.

7. Po tym jak samodzielnie zrezygnowałeś z Pride, czy możesz skomentować ostatnią decyzję Mauro Renallo, który zapowiedział iż także odchodzi?

Ma całkowitą rację. Osobą, która zakradła się do Pride jest Jerry Millen. Ostrzegałem przed nim Yukino i Hideki'ego (załoga Pride USA) jednak nie chcieli mnie sluchać. Teraz ich zwolniono, z jego powodu. Wdrapał się w hierarchii poprzez wymyślanie różnych bzdurnych historii. Nie wiem... W każdym razie nie ma co sie martwić, zasługiwali na to, skoro nie chcieli mnie słuchać, a ja nigdy ich nie okłamałem. Dobrze im tak. Gdy jeszcze tam pracowałem, zdążył już zmyślić jakąś historię na temat Mauro, więc gdy ten dowiedział się, że Millen będzie jego szefem, postąpił słusznie gdy powiedział mu żeby spi***alał i odszedł.

8. Jak sądzisz, jaka jest przyszłość organizacji Pride?

Naprawdę nie wiem, myślę że UFC ich wykupi. Zawsze świetnie się bawiłem w Pride. Japońska ekipa zawsze była bardzo miła. Będę ich bardzo dobrze wspominał.

9. W ostatnim Grand Prix K-1 finałową walkę stoczyli między sobą Semmy Schilt i niezwykle wytrzymały Peter Aerts. Wiem, że jesteś świetnym znajomym obu fighterów. Czy rozmawiałeś z którymś z nich od czasu walki?

Nie, nie miałem okazji. Nawet moi znajomi tutaj w Stanach narzekają, że przestali mnie widywać. Jestem tak bardzo zajęty, pracując nad moja przyszłością, że potrzebuję każdą minutę. Nawet przestałem z tego powodu imprezować, tak, dobrze słyszeliście i to są słowa El Guapo!

10. Jak sądzisz, jak długo Semmy'emu uda się utrzymać na szczycie K-1? Kto według ciebie, ma największą szansę na odebranie mu tytułu w przyszłym roku?

Wiesz, ostatnim razem, finałowa 4 składała się w całości z zawodników z Holandii. my naprawdę mamy najlepszych tajbokserów na świecie. Oczywiscie mówię tu o wadze ciężkiej.

11. Czy śledzisz zawody K-1 MAX? Jeśli tak, którzy zawodnicy są twoimi ulubieńcami? Co sądzisz o Holendrze - Andy'm Souwer'rze, który był mistrzem obu - MAX'a i Shoot Boxing, a także był finalistą w ostatnim MAX Grand Prix?

Jest bardzo dobrym fighterem. Uważajcie także na Majid'a Raees'a, który jest nauczycielem w mojej szkole w Thousand Oaks. Ten gość jest niesamowity. W tym miesiącu będzie walczył z mistrzem K-1 MAX z zeszłego roku, kimkolwiek on jest _oczko.gif, przepraszam, ale jak powiedziałem, nie mam zbyt wiele czasu na oglądanie. Nie widziałem nikogo, tak szybkiego jak on.

12. IFL wygląda jakby nabierała tempa, dodając nowe drużyny, z nową, gwiazdorską obsadą trenerską. Czy będzie to dodatkowy element współzawodnictwa, gdy "Anakondy" zmierzą się z drużynami prowadzonymi przez twoich przeciwników z Pancrase, braci Shamrock?

Nie, wszyscy się lubimy. Naprawdę, mieliśmy ostatnim razem spotkanie w gronie trenerów i chłopie, to jest jedna wielka rodzina, wiele jest dobrego nastroju i uśmiechnietych twarzy. Oczywiście nadal chcemy wygrywać, nadal jesteśmy fighterami, a to oznacza, ze mamy swoje ego. Każdy pojedynczy zawodnik z jakiegokolwiek sportu jest taki sam.

13. Czy mówi się w IFL o zaoferowaniu posady trenerskiej byłym mistrzom Królom Pancrase - Masakarsu Funakiemu i Minoru Suzukiemu?

Obecnie mają Antonio Inokiego, myślę że tak to będzie wyglądało w tym sezonie. Ale goście z IFL - Kurt i Gareb nie opie***lają się. Zamierzają tu pozostać, więc zobaczymy co przyniesie przyszłość.

14. Jakiś czas temu WWE wyciągnęło rękę po komentatora UFC Mike'a Goldberg'a, organizacja ta wykazuje coraz większe zainteresowanie MMA, jako dodatkiem do swojej marki zapaśniczej. Wiem, że prowadziłeś z nimi rozmowy w przeszłości. Czy kontaktowali się z tobą ostatnimi czasy?

Nie było mowy o pracy komentatora. Natomiast powiedzieli mi, że najmniejszą ilością "walk" byłoby 220 rocznie a mnie urodziła się kolejna córka i mimo, że oferta ta była BARDZO dobra, postanowiłem iż wolę patrzeć jak dorasta niż być w trasie cały czas.

15. Czy znana ci jest postać profesjonalnego wrestlera - Samoa Joe, który używa mnóstwo technik submission? Jeśli tak, co sądzisz o jego wysępach w ringu?

Nie mam pojęcia kim on jest.

16. Kogo zaliczyłbyś do wschodzących gwiazd, na które powinniśmy zwrócić uwagę?

Wszyscy chłopcy ode mnie. To my powinniśmy być w finałach, ponieważ sędzia popełnił błąd podczas walki pomiędzy Alexem Schoenauer'em a Aaron'em Stark'iem. Nie była to wina Aaron'a - nie klepał. Ale gdy Alex założył swój submission, taki z którego nie można było się już wydostać, Aaron krzyknął, a sędzia położył ręce na obu fighterach, co oznacza - "puść". Wtedy Alex odpuścił, a sędzia powiedział "jedziemy, jedziemy panowie". Sędzia powiedział komisji, iż popełnił błąd, ponadto ja napisałem do nich list, jednak skoro to było w Portland, rodzimym mieście srebrnego medalisty Matt'a Lindland'a, werdyktu nie zmieniono. Wszyscy trenerzy, WSZYSCY podeszli do mnie i mówili to samo. Ale cóż, co możemy zrobić? Nie zrozumcie mnie źle, Matt ma w swojej drużynie świetnych zawodników, to po prostu był błąd, a ja musze wstawić się za moją drużyną - to jeden z moich obowiązków, jako trenera.

17. Oprócz IFL wygląda na to, iż Bodog może stać się poważnym graczem w nowym roku ze swoim sporym budżetem, a teraz walką Fedor vs. Monson na ich przyszłym PPV. Jednocześnie ich gale spotkały się z licznymi głosami krytyki w internecie. Czy miałeś szansę obejrzeć jakąkolwiek z gal Bodog? Jeśli tak, jaka jest twoja szczera opinia?

Przyznam, że nie widziałem gali, jednak słyszałem, iż odstawiliście kawał dobrej roboty komentując; nawet Mauro Renallo zadzwonił do mnie aby powiedzieć [Bas i Mauro mają rację, poszło mi zajebiście - przyp. red.] dobra robota! Ściągnięcie Fedora, to MUSI być dobre, on jest NAJLEPSZY!

18. IFL otrzymało ostatnio przyzwolenie Nevada State Athletic Commission. Czy uważasz, że ich gale w Nevadzie będą swego rodzaju ekspansją na nowe terytorium, czy może zaczątkiem promocyjnej wojny z UFC?

IFL nie chce z nikim wojny; to jest zupełnie inna koncepcja niż pozostałe organizacje. Dlatego właśnie robią, jak robią, bo chcą wykreować swoje własne gwiazdy, nie chcą zabierać gwiazd innym organizacjom, ponieważ to rodzi problemy. Powinieneś poznać właścicieli, byłbyś zaskoczony. Możesz spytać któregokolwiek z trenerów. Powiem tak, Maurice Smith, Pat Milletich i ja chcieliśmy powiedzieć NIE dla MMA, bo działo się tak wiele złego, to było szaleństwo, dlatego chcieliśmy dać sobie spokój. Potem pojawiła się IFL i spójrz teraz na nas.

19. W twoim mniemaniu, jaki wpływ na UFC [jeśli jest jakikolwiek] mają nowe grupy wielkich pieniędzy w MMA?

Prawdę mówiąc niewielki. UFC wykonało ogromną pracę dla MMA, rozpropagowali ten sport na wielką skalę! Nakręcenie serialu dla TV coś jak "The Contender" tylko pod MMA, było genialbym pomysłem Dany! Realizacja tego samego pomysłu przez inna organizację byłaby niezwykle trudna.

20. Wraz ze zbliżającą się walką Tara LaRosa vs. Julia Berezkova na kolejnym Bodog PPV, oraz dalszą pracą takich grup jak Hook n Shoot i Smack Girl, kobiece MMA także staje się bardziej popularne. Co powiesz, gdy jedna z twoich córek kiedyś do ciebie podejdzie i powie, że chce zostać profesjonalną fighterka MMA?

Jeśli któraś będzie tego chciała, to chcę być jej trenerem, by móc się nią zajmować. Moja najstarsza córka zadzwoniła do mnie w ubiegłym tygodniu i powiedziała, że znokautowała typa, który dokuczał jej przyjaciółce. Złamała mu nos w tej akcji - byłem z niej dumny! Ma 17 lat i prawie 180 cm wzrostu. Jeździ konno i zgarnia pierwsze miejsca, chodzi do specjalnej szkoły na te zajęcia. 4 godziny dziennie jeździ konno, jest zdeterminowana jak ja, ogólnie troche znerwicowana _oczko.gif Moja najmłodsza córka wyciągnęła mi balache, kiedy była w pieluchach, a nigdy jej nie uczylem. Very Happy Moja średnia jest kochana, nie lubi nikomu robić krzywdy, cóż za księżniczka!

21. Wiem, że rozmawiałeś o możliwym udziale w projekcie filmowym z Jasonem Stathamem (The Transporter, Crank) oraz wiem, iż gdyby nie konflikt z rozkładem, miałbyś rolę w "Grilled" z Rayem Romano i twoim kumplem Kevinem Jamesem. Co masz obecnie w planach jeśli chodzi o filmy/TV, a ponadto opowiedz o swoim niezależnym krótkometrażowym filmie "The Kingdom of [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] Power"?

Film ten został wybrany jako jeden z pięciu najlepszych filmów na festiwalu filmów krótkometrażowych w LA, a było tam 650 filmów. Ponadto wygraliśmy pierwszą nagrodę za najlepszą komedię na festiwalu filmów krótkometrażowych w NY. Dzieje się trochę rzeczy i będą naprawdę dobre. Na razie nie chcę o nich mówić.

22. Na zakończenie, czy masz coś do przekazania swoim fanom, którzy będą to czytać?

Odwiedzajcie tą stronę, bo jest świetna i jak zawsze - dopingujcie MMA!!!

za [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
mjeczyslaw jest offline  
Wrzuć na Facebook Wrzuć na Blip Wrzuć na Wykop Share
Odpowiedź z Cytatem
BODY ATTACK SOSY ZERO
Zasady postowania