Ban na starty dla księdza

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 27. Październik 2017 Dodane przez: KO Team

Kilka dni temu opublikowaliśmy zdjęcia księdza Artura Kapronia, na których to prezentował swoją formę. Pan Artur od 16 roku życia interesuje się kulturystyką, a na Mistrzostwach Polski zajął 4 miejsce.

Naszym użytkownikom bardzo spodobał się obraz księdza, jaki reprezentował Pan Artur, co widać po ilości „lików” zdobytych pod postem.

Jednakże cały pomysł promowania nie spodobał się Diecezji Legnickiej, do której należy parafia proboszcza Artura Kapronia.

„Oświadczam, że zrozumiałem swój błąd polegający na tym, że udziałem w Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness w Mrozach oraz jego upublicznieniem w mediach wywołałem zgorszenie wiernych, za co ich przepraszam i proszę o wybaczenie.

Otrzymałem kanoniczne upomnienie od Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, które pozwoliło mi na dodatkowe przemyślenie swojego postępowania.

Jednocześnie pragnę sprostować informację jakoby Ksiądz Biskup, wyraził zgodę na mój udział w wyżej wymienionych Mistrzostwach. ", ksiądz Artur Kaproń, Osiecznica, 26 października 2017 roku.

Gratulujemy Diecezji Legnickiej średniowiecznego podejścia i witamy w roku 2017.

Dodatkowo zachęcamy biskupa do przeczytania 1 Listu do Koryntian (6,19), gdzie święte pismo wyraźnie mówi, że nasze ciało "jest świątynią Ducha Świętego, danego nam przez Boga", o które należy dbać np. poprzez sport i dobre odżywianie się, czym jest właśnie kulturystka.

Dalej mamy w liście do Efezjan (5,29): "Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz [każdy] je żywi i pielęgnuje ..."

Pismo święte wspomina conajmniej 18 razy o tym, byśmy dbali o nasze ciało a ksiądz Kaproń wspaniale pokazuje, jak to robić!

Zachęcamy was do wyrażenia swojej opinii na ten temat:
http://diecezja.legnica.pl/kontakt

 


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Roughneck - Kolekcja wyjątkowych, hardcorowych koszulek. Dzięki nim wybijesz się z tłumu!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz YouTube

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: Ban na starty dla księdza

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin
bartek
2017-10-29, 17:47

Ksiądz pokazuje że można fajnie wyglądać pełniąc funkcje społeczną. Ale oczywiście stare grubasy z mafii w czarnych kiecach zawsze wszystko przeszkadza.

nolt
2017-10-29, 14:08

PROSZE NIE PISAC KSIEDZU PRAŁATOWI O PISMIE SW I CO TAM PISZE O CIELE PAN NASZ UMIŁOWANY ONI INTERPETUJA WSZYSTKO NA OPAK SPECJALNIE BY MIEC MURZYNSKOSC POD SOBĄ IM NIE POTRZEBNI SĄ LUDZIE KTORZY SĄ NA DRODZE ROZWOJU DUCHOWEGO W PEŁNI SWIADOMI BO PO CO HA HA HA Z TAKIEGO SWIADOMEGO NIE MA ŻADNYCH KORZYSCI

natka.
2017-10-29, 13:32

Szkoda że nie da się nic wysłać do tej parafii, próbowałam kilka razy i odrzuca wiadomość :( Ktoś też miał taki problem? (przeglądarka Chrome)

pol
2017-10-28, 15:15

Diecezje wola ksiezy ktorzy zabawiaja sie z dziecmi wtedy jest cacy a iaj sie trenuje i pilnuje michy to bardzo zle

Anka
2017-10-28, 12:34

Ma prawo uprawiać sport i nikt mu tej możliwości nie odbiera!!! Natomiast zakaz startowania w zawodach jest jak najbardziej słuszny. Ksiądz nie powinien paradować w samych slipach na scenie wysmarowany oliwką kręcąc przy tym zalotnie tyłkiem.

Lutor
2017-10-28, 09:06

Nie lepszy ksiądz spaslak z nadwagą 30 kg . Śmiech ten ban . Za co pytam za pasję ??

Perez
2017-10-28, 06:25

Nic złego nie robi ten ksiądz,ma pasję i ją poprostu rozwja daje przykład by nie rezygnować z własnych marzeń a że jest księdzem to nie znaczy że nie ma prawa uprawiać sportu

Tr
2017-10-28, 04:24

Brawo ksiądz daje przykład młodym którzy potrzebują takich autorytetów a nie śmiesznej gatki tłustych biskupów

Do cajero
2017-10-27, 22:36

żaden ksiądz NIE POWINIEN: *UPRAWIAC SEXU, * MOLESTOWAĆ DZIECI, * WYKORZYSTYWAĆ STARSZYCH OSÓB, * WTRĄCAĆ SIĘ W POLITYKĘ... etc
To ze ten akurat wziął udział w zawodach to nic złego, wręcz przeciwnie, powinno to być jeszcze chwalone przez kościół. A ten biskup to pewnie jeden z tych od tych rzeczy, które wypisałem wyżej

Cajero
2017-10-27, 19:16

Taki to rodzaj powołania, któremu mniej wolno.
Tak, jak ksiądz nie powinien być aktorem, celebrytą, tak i nie powinien STARTOWAĆ W ZAWODACH kulturystycznych.
Administracja serwisu mogła zauważyć, że ksiądz nie dostał zakazu ćwiczenia, lecz startowania w zawodach. Wiąże się to m.in. z ubiorem nieprzystającym do posługi kapłańskiej.

Proszę o uszanowanie tej decyzji, próbę jej zrozumienia i uświadomienie sobie, że kapłaństwo to wolny wybór człowieka, jak i konsekwencje z nim związane.

Rodzynek
2017-10-27, 18:33

Świetnie wyszukane argumenty. Tylko trzeba je przedstawić nie tylko biskupowi, ale i innym duchownym. Większość z nich prezentuje sobie nowe sutanny, co pół roku o kilka cm luźniejsze w pasie. Ks. Kaproń może się pochwalić, że to nie w pasie, a w barkach mu przybywa, co nie spodobało się "górze". Biskup udowodnił tylko to, że ma klepki na oczach i nie różni się wiele od Natanka. Brakuje mu obiektywnego spojrzenia na całą sytuację.

Fako
2017-10-27, 18:32

Dali by chłopu spokoj bo dobrze wyglada i dba o siebie wiec w czym problem?To ze jego przełożeni wola nosić grube brzuchy nie oznacza ze i on taki kusi być.Pozdrawiam księżulka i życzę dalszej kariery w kulturystyce?