12 oliwek dziennie = 1kg mniej tłuszczu

Wrzuć na FacebookWrzuć na BlipWrzuć na WykopDrukujPowiadom znajomegoShare

Data napisania/wstawienia: 7. Luty 2018 Dodane przez: KO Team
Włoscy naukowcy przeprowadzili eksperyment, w którym udowodnili, iż można stracić tkankę tłuszczową oraz zyskać masy mięśniowej poprzez spożywanie codziennie 12 zielonych oliwek.

Badanie

Naukowcy, pracujący na Uniwersytecie w Palermo, dostali do dyspozycji 23 zdrowe osoby w wieku od 18 do 65 lat. Badani mieli za zadanie spożywać codziennie przez okres 30 dni 12 zielonych oliwek. Oliwki były uprawiane na Sycylii w miejscowości Palermo. Odmiana, jaką wykorzystywali badacze to Nocellara del Belice. Niestety w badaniu nie było grupy kontrolnej.

Wyniki

Podczas trwania eksperymentu stężenie czynnika zapalnego interleukiny-6 [IL-6] oraz malonodialdehydu [MDA] we krwi uległo zmniejszeniu. Malondialdehyd jest markerem działania wolnych rodników.

Ponadto uczestnicy stracili ponad kilogram tkanki tłuszczowej oraz zyskali prawie kilogram masy mięśniowej.

Mechanizm działania

Możliwe wyjaśnienie utraty tkanki tłuszczowej może być związane ze zdolnością sprzężonego kwasu linolowego (CLA), do redukcji zbędnych kilogramów.

Jednakże warto wspomnieć, iż oliwki zawierają również stosunkowo duże ilości oleuropein, czyli fenoli, które w badaniach na zwierzętach spowodowały zwiększenie poziomu testosteronu oraz obniżenie kortyzolu przy jednoczesnym stymulowaniu anabolizmu mięśniowego. Ponadto eksperymenty na zwierzętach sugerują również, iż fenole zawarte w oliwkach zwiększają aktywność hormonów tarczycy, co ewentualnie może pobudzać organizm do utraty tłuszczu.

Wniosek

To badanie pilotażowe wykazuje, iż codzienne spożywanie zielonych oliwek ma działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. Ponadto mają one również dobroczynne działanie w zmniejszeniu tkanki tłuszczowej oraz zwiększeniu masy mięśniowej.

W dobie wielu kosztownych i tajemniczych eliksirów długowieczności, oliwki mogą stanowić tradycyjną, tanią i dostępną dla wszystkich prozdrowotną żywność”.

Nutraceutical effects of table green olives: a pilot study with Nocellara del Belice olives


Lubisz Kulturystykę Online? Wesprzyj Nas! Zajrzyj na jeden z naszych sklepów:
Kulturystyka Online Sklep - Nasz oficjalny sklep. Znajdziesz tam wiele supli w niskich cenach!
Roughneck - Kolekcja wyjątkowych, hardcorowych koszulek. Dzięki nim wybijesz się z tłumu!

Zapraszamy również do śledzenia nas na: Facebooku oraz YouTube

Oceń nasz artykuł!

Komentarze do artykułu: 12 oliwek dziennie = 1kg mniej tłuszczu

Dodaj komentarz

Nick:
Komentarz:
Pisząc akceptujesz Regulamin
tomek
2018-02-08, 22:32

Ten artykuł jedynie potwierdza prawidłowość mojego działania. Oliwki są nieodłącznym elementem mojej diety. Dodatkowo regularnie trenuję oraz stosuję LargoMass, który zawiera argininę i tribulus. Dzięki takim działaniom moja masa mięśniowa efektywnie się rozrasta. Właśnie w taki sposób osiągam swój cel treningowy.

Pard
2018-02-08, 12:26

Świeżo zerwane, surowe oliwki czy z zalewy? Bo z tego co się orientuję to czołowi gracze polskiego rynku super hiper i zwykłych marketów dysponują w sprzedaży tylko oliwkami w zalewie